18.04.2024.
117.14
110.2702

PIRLOV PRVENAC: Juventus osvojio Superkup Italije, Ronaldo najbolji strelac u istoriji fudbala (VIDEO)

20.01.2021. 23:09
FK Juventus
FK Juventus / Izvor: Reuters
Portugalac je večeranjim pogotkom stigao do brojke od 760. golova, ostavivši iza sebe Jozefa Bikana koji je postigao 759.

Fudbaleri Juventusa savladali su Napoli rezultatom 2:0 (0:0) u finalu Superkupa Italije i tako stigli do prvog trofeja u sezoni.

DOŠAO JE I TAJ DAN – Evo zbog čega Premijer liga danas nije u centru pažnje!

ZVEZDA NE ODUSTAJE OD TOP POJAČANJA: Stanković ga želi svim silama, nova ponuda je na stolu (FOTO)

NEMA VREMENA ZA ODMOR: Crvena zvezda odradila prvi trening u Turskoj (FOTO)

Velika borba viđena je na Mapei stadionu, a posebno u drugom poluvremenu. Prvih 45 minuta prošlo je u blagoj terenskoj inicijativi "stare dame", ali najbolju šansu imao je Napoli. Irving Lozano je u 29. minutu imao odličnu priliku da svom timu donese vođstvo, međutim, njegov udarac glavom sa peterca fantastično zaustavlja Vojšćeh Šćensni.

Nastavak igre doneo je mnogo drame i propuštenih prilika, ređali su se udarci "bjankonera". David Ospina konačno je kapitulirao u 64. minutu, strelac je bio Kristijano Ronaldo. Portugalac se odlično snašao i snažnim udarcem iz neposredne blizine zatresao mrežu i tako postao najbolji strelac u istorji fudbala. Juveova "sedmica" je večeranjim pogotkom stigao do brojke od 760. golova, ostavivši iza sebe Jozefa Bikana koji je postigao 759.

Imao je Napoli odličnu priliku da stigne do izjednačenja, ali je Lorecno Isninje u 80. minutu promašio penal.

Puleni Đenara Gatuza krenuli su na "sve ili ništa" a to je kaznio Alvaro Morata u petom minutu sudijske nadoknade.

Teško izvojevana pobeda na stadiona Sasuola najviše će značiti treneru Juventusa Andrei Pirlu. Popularnom "Mocartu" ovo je prvi trofej u trenerskoj karijeri, koja,ruku na srce, traje samo nekoliko meseci.