PLEJ OF LIGE ŠAMPIONA: Ludnica u Pireju, Seltik PREGAZIO Astanu (VIDEO+FOTO)

16.08.2017. 22:38
OlimRij
OlimRij / Izvor: Reuters
Revanš mečevi su sledeće nedelje.

Olimpijakos je velikim preokretom, "iz dvojke u keca", golom u dubokoj nadoknadi meča, stigao do pobede protiv Rijeke, Seltik je deklasirao slabašnu Astanu, Sevilja je slavila na gostovanju u Turskoj, dok je Napoli lako savladao Nicu.

VETAR U LEĐA: Iz Gasproma poslali šmekersku poruku fudbalerima Zvezde pred meč u Krasnodaru (FOTO)

PROMENE U TIMU: Đukić će protiv Videotona na teren poslati OVIH 11 igrača (FOTO)

Meč u Atini počeo je kako se i očekivalo, inicijativom Olimpijakosa, kluba koji je u prethodnoj fazi eliminisao Partizan, ali su domaći teško dolazili do šansi. Najbolju je Olimpijakos imao u 40. minutu, ali je Ben očajno šutirao glavom kad su svi navijači domaćih već videli da će to biti gol. Kazna je stigla ekspresno, u vidu gola habera, koji se prošetao kroz odbranu domaćina i lako matirao Kapina.

NAPRAVI BAR JEDAN PENAL: Ristić 24 časa uoči meča sa Zvezdom postavio fotku sa Boaćijem! (FOTO)

Rijeka je meč okončala sa desetoricom, pošto je zbog igranja rukom defanzivac hvarstkog šampiona Leonard Zuta dobio drugu javnu opomenu. U prvom minutu nadoknade Adrusos je pogodio prečku. Bila je to najava potpunog preokreta, Romao je u trećem minutu nadoknade glavom postigao gol sa peterca, a kao i kod prvog gola, ponovo je Fortunis bio asistent.

SVE JE OTKRIO: Šalimov o statusu najboljeg igrača ekipe (FOTO)

Seltik je u skladu sa očekivanjima deklasirao Astanu i tako praktično već obezbedio plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Blistao je dvostruki strelac Skot Sinkler. Đorđe Despotović nije bio ni na klupi Astane. Napoli je rutinski pobedio Nicu 2:0 i tako rešio sve dileme oko igranja u grupnoj fazi Lige šampiona, a isto se može reći i za Sevilju koja je kao gost pobedila Basakšehir 2:1.

BITKA ZA LIGU EVROPE: Jedan igrač Zvezde opčinio Ruse, samo o njemu pričaju! Šteta, baš šteta...