PLEJ-OF LIGE ŠAMPIONA: Tadić postigao EVROGOL za Ajaks! Zvezda saznala još DVE potencijalne mine (VIDEO)

28.08.2019. 22:55 17:13
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: Profimedia
Poznati svi učesnici grupne faze.

Odigrana su i preostala tri meča plej-ofa za Ligu šampiona. Fudbaleri Crvene zvezde, koji su remijem protiv Jang Bojsa izborili ulazak u grupnu fazu, večeras su saznali i dve potencijalne mine u elitnom takmičenju.

SUPERLIGA SRBIJE: Prštalo na Banjici! PREOKRETI odlučili pobednika!

JA ZBOG LOVE NE PRODAJEM SNOVE! Borjan, Pavkov i Gobeljić u KAFANI pevali sa JAMI! Sve se TRESLO (VIDEO)

SJAJNE VESTI IZ ITALIJE: Mihajlović PUŠTEN iz bolnice!

Prošlogodišnji polufinalista Ajaks, koji je poput crveno-belih morao kroz kvalifikacije do završne faze, eliminisao je kiparski APOEL pobedom od 2:0. Tim iz Amsterdama nalazi se na listi potencijalnih rivala Milojevićevog tima, jer će biti svrstan u drugom šeširu na žrebu u Nionu (kako izgledaju ostali šeširi pogledajte OVDE).

Ajaks je do pobede vodio kapiten i strelac drugog pogotka na meču Dušan Tadić. Reprezentativac Srbije je postigao evrogol u 80. minutu, iskosa u šesnaestercu, pošto je prethodno prihvatio pas Huntelara.

Vođstvo Kopljanicima doneo je Edson Alvarez u 43. minutu, sjajnim udarcem glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca Zijeha.

U 50. minutu legendarni Klas jan Huntelar postigao je drugi gol za domaćina, ali je sudija Cvajer posle odgledanog VAR-a poništio pogodak iskusnog napadača, jer se nalazio u ofsajdu.

Klub Briž bi takođe mogao da se sastane sa Zvezdom u grupnoj fazi, pošto su Belgijanci "overili" kapital iz Linca i trijumfom od 2:1 otišli u treći šešir. Domaćin je poveo na "Jan Brejdelu" golom Vanakena u 70. da bi samo četiri minuta kasnije Austrijanci izjednačili iz penala, precizan je bio Žoao Klaus.

Sedam minuta kasnije, gosti su ostali sa desetoricom, jer je Traner dobio drugi žuti karton. Novi trijumf Briža potvrdio Denis u samom finišu meča, zatresavši nezaštićenu mrežu iz blizine, posle asistencije Taua.

Slavija je slavila istim rezultatom kao i u Rumuniji (1:0). Istina, Kluž je dugo odolevao, sve do 66. minuta, kada je Jan Boril probio odbranu gostiju. Ipak, budući da se Česi nalaze u četvrtom šeširu, kao i srpski prvak, njihov međusobni duel u Ligi šampiona je nemoguć.