KRAJ DRAME: Zvezda u Ligi šampiona! (VIDEO+FOTO)

27.08.2019. 23:04
Crvena zvezda - Jang Bojs
Crvena zvezda - Jang Bojs / Izvor: MN Press
Odlučujući susret na stadionu "Rajko Mitić".

Fudbaleri Crvene zvezde remizirali su sa Jang Bojsom 1:1 (0:0) i plasirali se u Ligu šampiona. Crveno-bele je u vođstvo doveo Aleksa Vukanović, posle odlične akcije sa Boaćijem, Marinom i Rodićem, da bi gosti srećno izjednačili osam minuta pre kraja meča, autogolom Bena nakon šuta Janka.

Prvo poluvreme je proteklo praktično bez velikih šansi. Sredinom drugog dela Zvezda je povela, ali očigledno nije moglo bez drame. Igralo se čak i sedam minuta nadoknade, ali su domaći izdržali i drugu godinu zaredom uspeli su da se plasiraju u Ligu šampiona.

Podsetimo, prvi meč na stadionu "Švajcarska" završen je takođe remijem, 2:2, ali je Zvezda prošla zbog gola više datog u gostima.

Tok meča možete pratiti uživo na portalu Srbija danas.

Ako mislite da će Zvezda sve rešiti u prvom poluvremenu, evo šta da uradite i zaradite novac

UOČI MEČA SA JANG BOJSOM: Delije prave HAOS ispred stadiona Partizana (VIDEO)

GOTOVE SU PRIPREME: Đorđević otkrio zašto trio Orlova NIJE igrao (FOTO)

90. minut
Igraće se još pet minuta nadoknade vremena.
89. minut
Ebišer je zaradio žuti karton.
88. minut
Gosti su pretili, ali je Nsame u odsutno trenutku faulirao Rodića, ostaje 1:1.
82. minut
Posle slobodnog udarca crveno-beli su izbacili loptu, ali se ona odbila do neometanog Janka koji je šutirao sa nekih 18-19 metara. Na putu ka mreži lopta je zakačila Bena, promenila pravac i prevarila Borjana, 1:1!
79. minut
Žuti karton dobija Tomane, zbog povlačenja Janka koji je potom naleteo na Marina, srećom bez posledica.
75. minut
Marin je izveo "slobodnjak", ali je golman gostiju izboksovao loptu.
72. minut
Ben i Vukanović su napadali "dva na dva", ali je krilni napadač sa Komora poslao prejak pas, pa je lopta otišla u gol-aut, ostaje 1:0!
69. minut
Nsame je šutirao pored gola, a šef struje domaćih menja Garsiju koji se očigledno umorio. Umesto njega na terenu je Ben.
65. minut
Trener gostiju Seoan je odlučio da potroši preostale dve izmene. Sijera menja Miralem Sulejmani, dok je umesto Asalea ušao Oro.
63. minut
Rezervista Fasnaht je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla tik pored Borjanove desne stative.
60. minut
Prva izmena kod domaćih. Milojević je odlučio da Boaćija menja Tomane.
59. minut
Marakana je proključala, Zvezda vodi. Sjajna akcija po levoj strani, Marin je uposlio Rodića koji je stigao loptu iz iz prve "zavrnuo" pred gol, gde se odlično snašao Aleksa Vukanović, 1:0!

56. minut
Dve odlične šanse za goste. Borjan je najpre bio nesiguran posle gužve u petercu, ali je u sledećem napadu odlično odbranio udarac sa desnog boka. Odmah u sledećem napadu pokušao je i Kanjas, ali pored gola.
55. minut
Odlično ispucavanje Van Balmosa, Rodića je lopta najpre preletela, ali se potpom odlično "ubacio" ispred Asalea i iznudio faul.
52. minut
Izmena u redovima Jang Bojsa, Fasnaht menja Cesingera.
50. minut
Degenek je izblokirao Asalea.
48. minut
Uzvratila je Zvezda iz kornera. Centrirao je Marko Marin u peterac, stvorila se gužva, ali je Sorensern izbacio loptu u aut i otklonio opasnost.
46. minut
Najbolja šansa za goste već na startu drugog poluvremena. Ebišer je šutirao veoma snažno, ali srećom i neprecizno.
46. minut
Početni udarac u drugom delu izveli su crveno-beli.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. minut
Igraće se još dva minuta nadoknade vremena.
45. minut
Vukanović nije uspeo nikog da proigra, posle polukontre, bez opasnosti po gol Jang Bojsa.
40. minut
Boaćiju se ukazivala pomoć zbog povrede, ali napadač iz Gane će bez problema nastaviti meč.
36. minut
Cesinger je "požuteo". Posle slobodnog udarca pokušao je Marin, ali van okvira gola iz velike udaljenosti.
34. minut
Ebišer je šutirao iz "slobodnjaka" iskosa sa leve strane, odlična intrvencija Milana Borjana.
33. minut
Žuti karton i za Gobeljića, veliki problem za crveno-bele čak tri igrača u defanzivi imaju javne opomene.
27. minut
Veoma tvrda utakmica na Marakani. Jang Bojs ima dominaciju u posedu lopte, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze Borjana.
23. minut
Sijero je pogodio živi zid sa nekih 20-ak metara, bez promene rezultata na stadionu "Rajko Mitić".
21. minut
I Miloš Degenek je zaradio žuti karton.
19. minut
Sjajna borbenost Garsije po desnoj strani omogućila je šansu za Rodića koji je loše poklopio loptu.
18. minut
Tejlor je pokazao prvi žuti karton na meču. Nemanja Milunović je zaradio javnu opomenu.
17. minut
Odlična minijatura Vukanovića po levom boku koji je proturio loptu kroz noge Sorensenu koji ga je srušio. Posle slobodnog udarca nije bilo opasnosti.
14. minut
Zvezda je pripretila iz prekida. Dobar centaršut Marina, igrač Jang Bojsa je izbacio loptu u korner, ali sudija Tejlor to nije video.
12. minut
Zvezda uspostavlja ravnotežu na terenu. Crveno-beli su za sada pretili isključivo preko Marka Marina koji je pokušao sa par prodora, ipak bez većih opasnosti po gol gostiju.
8. minut
Enišer je centrirao sa nekih 35 metara iskosa, Boaći je intrvenisao i izbacio loptu. Posle udarca iz ugla intrvenisao je Borjan, ali Jang Bojs opasno preti.
7. minut
Bez velikih prilika na startu meča, Jang Bojs ima terensku inicijativu, ali za sada nema promene rezultata.
4. minut
Duga lopta je upućena pred Zvezdin kazneni prostor, novi duel sa Nsameom dobio je Milunović koji ga je zagradio, pa je lopta otišla u gol aut.
2. minut
Prva polušansa za goste, u šesnaestercu se našao Nsale, ali je Milunović otklonio opasnost.