TEŽAK MEČ ZA PIKSIJEVE PULENE: Srbija gubila, maestralni Pavlović doneo remi protiv Jamajke (VIDEO)

07.06.2021. 10:41
Dragan Stojković Piksi
Dragan Stojković Piksi / Izvor: MN Press
Naredni rival je Japan.

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je u prvom meču na japanskoj turneji od Jamajke rezultatom 1:1 (0:1).

PROMENA U POSLEDNJEM TRENUTKU: Kako će ovo uticati na reprezentaciju Srbije?!

ZVEZDA NE ODUSTAJE OD BIVŠEG KAPITENA: Evo od čega ZAVISI dolazak Krstičića na Marakanu!

BOBI I LUKA UZALUD DOMINIRALI: Klipersi u polufinalu Zapada, Kavaj pokazao klasu (VIDEO)

Vođstvo Jamajkancima doneo je napadač Votforda Dorijan Grej u 29. minutu, iako su Orlovi do tog trenutka, u najmanju ruku bili ravnopravan rival.

Promešao je selektor Stojković karte u ovom duelu, današnju utakmicu počeo sa sedmoricom debitanata (Đorđa Nikolića, defanzivce Savu Aranđela Čestića, Aleksu Terzića, vezistu Ivana Ilića, ofanzivce Nemanju Jovića, Željka Gavrića i Dejana Joveljića) čime je želeo da se uveri u potencijal momaka od kojih će u budućnosti zavisiti srpski fudbal.

Nešto iskusniji sastav Jamajke, čiji su igrači strpljivo čekali svoju šansu, surovo je kaznio jedinu grešku u Srbije sredinom prvog poluvremena, kada je kiksirao golman Đorđe Nikolić, poklon je prihvatio napadač Votforda Grej i doneo slavlje Rege bojsima.

U prvom poluvremenu, srpski reprezentativci su napadali, imali šanse da dođu do vođstva, ali su u nastavku morali da jure rezultat.

Uveo je „svežu krv“ selektor Stojković u nastavku. I kao u prethodnim mečevima, nije pogrešio. Ispostavio se pun pogodak ulazak Strahinje Pavlovića, koji je u pravom trenutku postigao prvenac u nacionalnom timu, spasavši Orlove poraza u Japanu.

Defanzivac Monaka je sjajno iskoristio ukazanu priliku i u 62. minutu našao put do Tejlorove mreže , preciznim šutem u stilu najboljih napadača, a potom u 79. minutu sprečio Greja da postigne drugi gol na meču, čime je definitivno izrastao u junaka ovog remija.

Narednu proveru Srbija ima u petak, 11. juna, protiv domaćina Japana.

Kako je meč tekao pročitajte u nastavku teksta.

Reprezentacija Srbije igra prvi od dva kontrolna meča na turneji po Japanu. Protivnik izabranicima Dragana Stojkovića Piksija biće Jamajka, a meč je na programu od 9 časova, umesto u 10,00 kako je prvobitno bilo planirano.

Selektor Orlova Dragan Stojković odlučio je da znatno podmladi reprezentaciju, pa je za duel sa Jamajkancima pozvao većinu fudbalera kojima će ovo biti debitantski nastup u nacionalnom timu.

Sva dešavanja sa stadiona "Miki Siti" možete pratiti iz minuta u minut na našem portalu.

KRAJ MEČA.
90. minut
Posle šuta Gudelja, lopta je otišla daleko od gola.
90. minut
Slobodan udarac za Srbiju. Šansa da se možda dođe do pobede. Igraće se još tri minuta u sudijskoj nadoknadi
85. minut
Izmena u Jamajki, umesto Vilijamsa ulazi Lambert.
81. minut
Prekršaj Terzića nad Fišerom. Faul za Jamajku.
75. minut
Miloš Vulić je zamenio Marka Petkovića
72. minut
Jamajka opet menja. Ravel Morison je dobio priliku umesto Loua.
67. minut
Targot izlazi, Malkolm je na terenu.
64. minut
Piksi ponovo menja, umesto Grujića ulazi Nemanja Maksimović.
60. minut
GOOOOOOOL! Srbija je izjednačila, strelac je Strahinja Pavlović. Bivši igrač Partizana je dva puta pokušao, prvi put je bio izblokiran, da bi iz popravnog mnogo bolje šutirao i golman Tejlor je bio nemoćan! Sada smo na početku - 1:1.
59. minut
Grujić je poslao loptu u prazno ka Terziću, ali je bek Fjorentine koji nastupa na pozajmici u Empoliju bio u ofsajd poziciji.
56. minut
Žuti karton za Lijama Mura. Prvi za Jamajku.
50. minut
Joveljić je glavom prebacio loptu Makariću, ali je bila prebrza i šansa da najbolji strelac Superlige postigne prvenac na debiju je propala.
46. minut
Četvorostruku izmenu napravio je selektor Stojković, na terenu su još jedan debitant golman Marko Nikolić umesto Đorđa, zatim Pavlović i Spajić koji su zamenili Mitrovića i Savu Aranđel Čestića, dok je Makarić ušao umesto Gavrića.
46. minut
Počelo je drugo poluvreme.
KRAJ PRVOG POLUVREMENA.
43. minut
Prvi šut Srbije u okvir gola, Ivan Ilić je pokušao udarcem glavom, međutim, Tejlor je bio dobro postavljen i ukrotio je šut fudbalera Verone. Odlična šansa za Orlove.
39. minut
Nikolić je opet bio u nezgodnoj situaciji, Lou mu je uklizao, ali se srpski čuvar mreže ovog puta izvukao i na vreme intervenisao.
35. minut
Nova šansa za Jamajku. Ivan Ilić je izblokirao udarac Dejmona Vilijamsa, koji je šutirao sa nekoliko metara neprecizno.
34. minut
Opet Jamajka preti, dva puta. Najpre je grešku Čestića "izvadio" Gudelj, da bi vezista Sevilje ponovo bio spasilac iz drugog pokušaja igrača u žutim dresovima, kada su se našli u blizini Nikolića.
29. minut
Jamajka vodi 1:0. Katastrofalna greška Nikolićam istrčao je bez potrebe. Andrej Grej mu je ukrao loptu zaobišao ga i doneo vođstvo Rege bojsima.
27. minut
Velika prilika za Srbiju, posle centaršuta Grujića, Joveljić je primio loptu grudima, ali je njegov pokušaj šuta izblokiran i šansa je propala.
18. minut
Prvi pokušaj Srbije na meču. Aleksa Terzić je povukao loptu sa centra i šutirao, ali veoma neprecizno i daleko od mreže.
15. minut
Nova opasnost za Srbiju, Targot je napadao sa krila, ali se Petković odlično postavio i naterao vezistu švedskog Ostersunda da napravi faul u napadu.
14. minut
Prvi žuti karton na utakmici, za debitanta Savu Čestića.
13. minut
Zapretili su ozbiljno Jamajkanci, ali se Srbija odbranila. Gavrić je potom poveo kontru, međutim, Orlovi su vratili loptu unazad i akciju krenuli ispočetka.
11. minut
Jović je izgubio loptu na protivničkoj polovini i tom prilikom se povredio. Nagazio ga je kapiten Jamajke Lou. Igra je prekinuta.