9°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

POGLEDAJTE NAJLUĐU PENAL SERIJU IKADA: Milan slavio posle 24 jedanaesterca, golmani šutirali za TV špice! Stative Rio Avea i na kraju suze (VIDEO)

02.10.2020. 08:30
FK Milan
FK Milan / Izvor: Reuters
Rio Ave propustio istorijsku šansu da uđe u Ligu Evrope.

Milan je mačka sa devet života! Uverili smo se u to bezbroj puta u novijoj istoriji evropskih kupova, ali ono što su „rosoneri“ učinili u plej-ofu za Ligu Evrope graniči se sa naučnom fantastikom.

TRI ODLASKA, DVA DOLASKA: Zvezda sa promenjenim timom u Ligi Evrope?

PAKAO ILI HLADOVINA? Ovo su potencijalni rivali Crvene zvezde u Ligi Evrope

J***M VAM MATER: Ovo je mnogima PROMAKLO, novi ispad golmana Ararata koji NE VOLI Zvezdu (VIDEO)

Portugalski Rio Ave je posle 1:1 u regularnom delu meča poveo u prvom minutu pružetka, ali su Italijani stigli do penala golom u 120. minutu (2:2). I to iz najstrože kakzne, pa kako drugačije?

Pogodak Hakana Čahanoglua u poslednjim sekundama drugog produžetka „sa kreča“ najavio je jednu od najuzbudljivjih penal lutrija ikada.

Milan je prvi šutirao i posle pet osnovnih serija nije bilo kiksa sa obe strane. A, onda lom i nervni slom za navijače portugalskog tima koji je zaslužio plasman u grupnu fazu Lige Evrope prikazanim na teeenu. Uzalud…

POTOP FAVORITA: Ludo veče u Ligi Evrope, iznenađenje za iznenađenjem (VIDEO)

Rio Ave je platio dana neiskustvu, klecale su noge fudbalerima domaćina čak tri puta, pošto su gosti iz Italije prethodno tri puta promašivali jedanaesterce. Portugalci su propustili, teniskim žargonom, tri meč lopte, a to Milan ne prašta. Jednom je čak lopta posle šuta igrača Rio Avea pogodila dve stative!? Italijanski velikan je i to preživeo.

Posebno zanimljiva bila je 10. serija kada su oba golmana sa 11 metara slala loptu „preko crkve“. Kazna za propuštene šanse stigla je Rio Ave u 12. seriji. Simon Kjaer je zatresao mrežu domaćina, Aderlan Santos je promašio i to je bilo to - 8:9 u penal ruletu.