12°C
24.04.2024.
117.1643
109.4482

POKLEKLI PRED ZVEZDOM, ALI NE I PRED PRVAKOM TURSKE: Kopenhagen PROŠAO u ČETVRTFINALE Lige Evrope

05.08.2020. 21:32 17:13
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Foto: FK Crvena zvezda/Profimedia
Veliki uspeh Danaca.

Prošla je skoro godina od čuvene penal serije Kopenhagena i Crvene zvezde na "Parkenu", gde su crveno-beli ostvarili jednu od najuzbudljivijih pobeda u svojoj istoriji i tada izborili plasman u poslenju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

ZVEZDA KAO BARSA - TIKA-TAKA: Vidite snimak - Katai Magiko dao gol! A akcija... (VIDEO)

ENGLESKA SE KLANJA MITROVIĆU: O potezu Srbina bruji planeta, dok su svi slavili on je ušao u legendu (VIDEO+FOTO)

SAVO NAKON PORAZA MENJA TIM: Najavio KO upada u startnu postavu! Stiže i NOVO pojačanje

Kopenhagen se tada preselio u Ligu Evrope, a danas su stigli do četvrtfinala.

U prvoj utakmici evro-takmičenja od prekida sezone, Kopenhagen je na svom terenu razbio šampiona Turske Bašakšehir 3:0 i nadoknadio 0:1 iz prvog meča. Dvostruki strelac bio je lider domaćih Jonas Vind. Tresao je mrežu u četvrtom minutu glavom i u 52. minutu iz jedanaesterca.

Početkom drugog dela meča, pogodio je sa iste bele tačke sa koje je pre godinu izveo poslednji penal u 12. seriji, a Milan Borjan mu "skinuo" šut i doneo Zvezdi evropsku jesen.

Osim njega, mrežu šampiona Turske zatresao je i vezista Rasmus Falk u 62. minutu i tako "overio" plasman Danaca u četvrtfinale, u kojem će igrati protiv Mančester junajteda (5:0 protiv LASK-a u prvom susretu).

Srpski internacionalac Danijel Aleksić zaigrao je za Bašakšehir od 54. minuta.

Među osam najboljih je i Šahtjor, nakon trijumfa od 3:0 u Kijevu.

"Rudari" su savladali Volfsburg (prvi meč 2:1), a sva tri pogotka su postigli u samom finišu - dva puta Moraeš i Solomon bili su strelci od 89. do 93. minuta.

Šahtjor će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Bajer - Rendžers.

Pored njih dalje su se plasirali i Inter i Mančester Junajted.