BAJBEK KONAČNO ZABLISTAO: Francuz PROJEKTILOM srušio Ukrajince (VIDEO)

25.01.2021. 14:51 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan
Druga pobeda Partizana na pripremama u Turskoj.

Fudbaleri Partizana u turskom Beleku ostvarili su pobedu u trećem pripremni meču protiv ukrajinske ekipe Desne iz Černihova koja je trećeplasirana u ukrajinskom šampionatu, rezultatom x:x. Ovaj rezultat i sjajna presing igra crno-belih su pokazatelj da ubedljivi poraz od Rubina iz Kazanja (5:2) nije olako shvaćen, već su iz njega određene pouke koje su uticale na popravku igre.

NEMA SPAVANJA: Spektakl u najavi - evo zašto noćas moraš da ispratiš NBA

NAKON OŽEGOVIĆA: U srpskog superligaša stigla velika želja Zvezde i bivši fudbaler Partizana! Opasan prelazni rok

SAD JE SVE POZNATO: Evo kad se nastavlja Superliga Srbije

PAPUČAR: Gomešu žena rekla da se vrati u Partizan, da li će je poslušati (VIDEO)

U prvom peridu utakmice tim Aleksandra Stanojevića delovao je opasnije i konkretnije. Prvu opasniju šansu pred golom protivnika imao je Bajbek čiji je udarac, u devetom minutu,  izblokiran sa 7. metara od mreže.

Međutim crno-belima, koji su kontrolisali utakmicu i visokim presingom pokušavali da ugroze gol protivnikatokom celu prvog poluvremena, falio je završni pas a samim tim i realizacija.

Ono što je dobro za ekipu Parnog valjka je svakako ozbiljniji pristup igri, za razliku od prethodnog meča sa Rubinom iz Kazanja (5:2). Ofanzivci Jović, Holender i Bajbek su sjajno sarađivali u prvom periodu ali nisu uspeli da opasnije ugroze gol Desne.

Ekipa Aleksandra Raibokona se poprilično dobro snalazila na svom delu terena ali su ukrajinci imali problema u tranziciji lopte na protivničku polovinu, što je pokazatelj spremnosti odbrane crno-belih za razliku od prethodnog meča.

Drugo poluvreme Aleksandar Stanojević odlučio je da započne sa istim sastavom: Stojković - Živković, Ostojić, Vujačić, Lutovac - Zdjelar, Pavlović - Holender, Jović, Suma - Bajbek.

Za razliku od prvog poluvremena, na početku drugog, ukrajinska ekipa delovala je opasnije ali jedino što je bilo neshvatljivo je broj grubljih startova nad bekovima Partizana, koji su nepotrebni kada je reč o pripremnoj utakmici koja nema rezultatski značaj. Jedan grublji start koštao je mladog Jovića izmene, koga je zamenio Miloš Jojić.

Sa prekišajima ili ne, Desna je kontrolisala prvi period drugog poluvremena ali im je, kao i Partizanu u prvih 45. minuta falio završni pas, što se može pripisati kao i uspešan posao odbrane crno-belih.

U 54. minutu usledio je sjajan prodor Lutovca po desnoj strani koji je pobegao protivničkom beku. Lutovac je potom sjajno uputio loptu na 16. metara odakle je Bajbek uputi snažan udarac koji je matirao golmana Desne i završio u "maloj mreži" ukrajinskog kluba!

Nakon gola Francuza usledila je trvđa i zatvorenija igra ukrajinskog kluba, te nismo imali prilike da vidimo konkretnije šanse ni sa jedni ni sa druge strane.

Nakon ulaska Natha i Asana, razvila se igra crno-belih na protivničkoj polivini. Veliku prednost za Partizan donosila je brzina Japanca koji je u 89. minutu sjajno primio pas Natha i kao munja krenuo ka protivničkom golu, nakon čega je usledio grublji start odbranbenog igrača Desne, koji je dobio i žuti karton.

Na sreću Asano nije povređen u pomenutom startu.

Uprkos visokom presingu beogradske ekipe i 3.minuta nadoknade Partizan nije uspeo da poveća prednost, te se treći pripremni meč, nekoliko kilometara od Beleka, završio minimalnim rezultatom u korist ekipe iz Beograda (1:0).

Partizan je u tri pripremne utakmice ostvario dve pobede. Nad Zaglebjem (2:1) golovima Filipa Holendera i mladog Nikole Štulića, i današnju nad Desnom (1:0). Crno-beli su zabeležili poraz od Rubina iz Kazanja 5:2.

Izabranici Aleksandra Stanojevića će odigrati pripremni meč protiv makedonskog Sileksa. Utakmica je zakazana za 28. januar u 17.00 časova po turskom, odnosno 15.00 časova po srpskom vremenu.

Istog dana samo nekoliko časova ranije igrači Partizana će da izađu na “crtu” ekipi Ruha iz Belorusije, koja je prošle sezone završila na osmom mestu tamošnjeg prvenstva.