PREMIJER LIGA: Tadićevi golovi za nadu Svetaca, Milivojevićevi Orlovi raspucani (FOTO)

28.04.2018. 17:54
FK Sautempton
FK Sautempton / Izvor: Reuters
Aktuelno je 36. kolo engleskog prvenstva.

Srbi u Premijer ligi su se radovali u utakmicama 36. kola. Pobedili su Kristal Palas i Sautempton. Orlovi su sa 4:0 pobedili Lester, Sveci sa 2:1 Bornmut, a dvostruki strelac je bio Dušan Tadić. I dok se Kristal Palas učvrstio u sredini tabele, Sautemptonu će ovaj trijumf, šesti u sezoni biti od velike pomoći u borbi za ostanak.

Tadić pogodio, da li su ovo golovi VREDNI opstanka (FOTO)

PLAVŠIĆ I KANGA NA DELU: Tandem bivših zvezdaša u akciji, jedan iznudio penal, drugi pogodio (VIDEO)

Premijerna utakmica dana odigrana je u Liverpulu. Redsi Jirgena Klopa su odigrali bez golova sa Stoukom i tako dozvolili pratiocima da ih stignu u nastavku sezone. Liverpul je trenutno na trećem mestu sa 72 boda iz 36 utakmica. Ostali klubovi iz vrha su odigrali 34 meča. Vratimo se utakmicama sa početka teksta.

Dušan Tadić nije dozvolio Bornmutu da stigne prednost, pošto je bio strelac u 25. i 54. minutu. Tako je postao i treći Srbin koji je u Premijer ligi dao 20 i više golova. Savo Milošević je dao 29, a Branislav Ivanović 22.

Palas je savladao Lisice, a sve vreme na terenu je bio kapiten Luka Milivojević. Strelci za Orlove su bili Vilfred Zaha, Džejms Mekartur, Ruben Loftus-Čik, Patrik van Anholt i Kristijan Benteke. Inače, posao domaćinu je bio znatno olakšan, pošto je od 56. minuta Bornmut bio bez isključenog Olbrajtona. U trenutku isključenja bilo je 2:0 za Palas.

SPREMAJU DŽAK PARA ZA MITROVIĆA! Najbolji tim Čempionšipa želi srpskog reprezentativca