PREMIJER LIGA: Čelsi zaustavljen SPEKTAKULARNIM makazicama! Murinjo opet na KOLENIMA, VAR ponovo PODBACIO (VIDEO)

01.01.2020. 16:01 17:13
Alirez Jahanbaš
Alirez Jahanbaš / Izvor: Reuters
Mečevi 21. kola.

Premijerligaši su otvorili Novu Godinu utakmicama 21. kola. U prvim mečevima, radovala se samo Aston Vila, Čelsi je ispustio pobedu protiv Brajtona (1:1), dok je Barnli neslavno ušao u 2020.

PALAČINKE, TORTE, KOLAČI: Svako u Srbiji ima svoj omiljen Plazma recept, a evo koji je najčešći

PAKLENI PLAN REALA: Joviću stiže POJAČANJE iz Liverpula! Madriđani KRADU prvu zvezdu svetskog šampiona!

DOVELI SMO KOBRU! Zvezdaši ga ČEKALI, a on otišao u Holivud da zameni Ibru (VIDEO)

Tim iz Birmingema slavio je na gostovanju Barnliju (2:1), i već do poluvremena golovima Veslija i Griliša rešila pitanje pobednika. Utešni pogodak za domaćina postigao je Vud u 80. minutu.

Čelsi je imao pobedu u džepu na gostovanju Brajtonu. Plavci su vodili do samog finiša, golom Cezara Aspilkuete, defanzivac kluba iz Londona bio je najprisebniji u desetom minutu i iz blizine poslao loptu u nebranjenu mrežu za 0:1.

I kada su mnogi mislili da će Lampardov tim otići kući pevajući, na scenu je stupio Alirez Jahanbaš. Spektakularnim pogotkom Iranac je u 84. minutu oduševio sve na stadionu, uhvativši makazice koje su završile iza Kepinih leđa.

Lester je protutnjao kroz Njukasl, nanevši Svrakama ubedljiv poraz 0:3. Iako bez pomoći povređenog Vardija, Lisice su za samo tri minuta rešile sve dileme, pošto su Perez i Medison u razmaku od 180 sekundi dvaput savladale golmana Dubravku. Konačan udarac domaćinu zadao je Čaudri golom u finišu meča.

Domaći su meč završili sa desetoricom, pošto je Stiv Brus bio primoran da napravi dve izmene u finišu prvog i početkom drugog poluvremena još jednu.

Na teren su ušli Jedlin i Kraft, umesto povređenih Vilijema i Mankilja. Na startu drugog dela povredio se i Šelvi, pa je na teren morao Kongstaf. Maler nije zaobišao Svrake u ovom meču, pa se posle šest minuta i Fabijan Šer požalio na povredu zbog koje je morao napolje, pa je domaćin meč završio sa desetoricom.

Murinjov Totenhem nastavio je sa postranjem na gostovanjima i zabeležio drugi uzastopni poraz van svog stadiona. Sveci su ulovili Pevce preko Ingsa, koji je mrežu Gazanige zatresao u 17. minutu, to se ispostavilo odlučujućim trenutkom u ovom duelu.

Mnogo više će se pričati o spornom momentu, kad je i posle VAR-a Sautempton ostao uskraćen za penal, pošto je prethodno Vanderveid igrao rukom u šesnaestercu. Video tehnologija je dala odrečan odgovor, što je naišlo na veliko nezadovoljstvo kod domaćih navijača i igrača u 48. minutu.

Votford je do utakmice sa Mančester junajtedom nije imao pobedu kod kuće, da bi onda posle Đavola, upisao još dve zaredom, pošto su nakon Aston Vile uzeli meru i Vulvsima (2:1). Bio je to 10 bod za domaćina u poslednja četiri kola (uz remi na gostovanju Šefild junajtedu) čime su u potpunosti uhvatili priključak za opstanak.

Golovima Delofeua i Dakura, domaćin je do poluvremena stekao visokih 2:0, da bi u drugom poluvremenu poraz Vukova ublažio Neto u 60. minutu.