PREMIJER LIGA: Liverpul ne zna da stane, Junajted poražen u derbiju kola (FOTO)

19.01.2020. 19:53
Mohamed Salah
Mohamed Salah / Izvor: Reuters
Van Dajk i Salah strelci za Redse.

Fudbaleri Liverpula savladali su u 23. kolu Premijer lige Mančester Junajted sa 2:0 (1:0) i i tako i dalje ostali jedini neporaženi tim u engleskom šampionatu. Đavoli su do ovog kola bili i jedini tim koji nije izgubio od Liverpula pošto je u prvom delu sezone bilo 1:1, ali ovoga puta četi Ole Gunara Solskjera nije bilo spasa pošto su precizni bili Virdžil van Dajk u 15. i Mohamed Salah u trećem minutu nadoknade utakmice. Liverpul sada ima 64 boda i u potpunosti je iskoristio kikeve Mančester Sitija i Lestera.

BABIĆ ODLIČNO RASPOLOŽEN: Bićemo spremni za prolećna iskušenja

ASANO U MOSKVI? Oglasio se njegov menadžer i POTVRDIO interesovanje

POČELO UIGRAVANJE PO DEKIJEVOJ MERI: Ovo je NAJBOLJA Zvezdina postava na Kipru

Posle nešto mirnijeg početka derbija kola i bez šansi, Liveprul je stigao do prve prilike i vođstva pošto je Aleksander Arnold izveo korner, a Van Dajk glavom bio precizan. Redsi su konstantno napadali od tog trenutka, a dva gola su poništena domaćinu, prvi Firminov zbog faula nad De Heom, da bi Vajnaldumov gol bio nevažeći zbog ofsajda. Junajted je jedini put u prvom poluvremenu zapretio u 40. minutu kada je neprecizna bio Marsijal.

U nastavku je Liverpul i dalje u potpunosti dominirao, a za tri minuta su prilike propustili Salah, Henderson i Okslejd-Čemberlejn. Konačno se posle toga probudio i Mančester pa je po nekoliko prilika propušteno u završnici meča, da bi u treće, minutu nadoknade Alison otvorio kontru Salahu koji je izdržao duel i pogodio za overu trijumfa Liverpula postigavši prvi gol u karijeri protiv Junajteda.

Pogledajte kako izgleda Dejana Živković, bivša devojka golmana Partizana Vladimira Stojkovića

SAGA JE ZAVRŠENA: Odlazi sa Marakane!

CIFRA JE POJAČANA: Stanković na proleće OSTAJE bez VAŽNOG igrača!

ŽELELI SU GA ZVEZDA I PARTIZAN: Sanogo PRELOMIO gde nastavlja karijeru!

NA POMOLU TRAMPA: Barselona spreman na razmenu sa Juventusom (FOTO)