PREMIJER LIGA: Liverpul PREOKRETOM do pobede nad Arsenalom!

28.09.2020. 23:08
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: FOTO: TwitterPrintscreen/Gini Wijnaldum
Sjajna partija na Enfildu.

Fudbaleri Liverpula i Arsenala sastali su se u derbiju trećeg kola Premijer lige. Meč na Enfildu završen je u korist domaćina Liverpula, konačnim rezultatom 3:1.

BIĆE OVO GRČEVITA BORBA ZA OPSTANAK: Mitrović najbolji u ubedljivom porazu Fulama!

BIO JE VIŠAK U ZVEZDI, A SADA IGRA U ŠPANIJI: Jirka doneo pobedu svom timu! (VIDEO)

VELIKI HENDIKEP ZA NAPOLI: Povredio se Insinje, propušta derbi sa Juventusom!

Šampion Engleske je do trećeg trijumfa u sezoni stigao posle preokreta, pošto su Tobdžije prve povele golom Aleksandra Lakazeta u 25. minutu.

Iskoristio je francuski napadač veliku grešku Endija Robertsona, koji mu je praktično asistirao, i uz malo sreće savladao Alisona.

Vođstvo gostiju trajalo je nešto manje od tri minuta. Mohamed Salah je probio pored Kirena Tirnija po desnoj strani i šutirao, njegov udarac odbio je Bernd Leno pravo na nogu Sadija Manea, kojem nije bilo teško da loptu vrati u praznu mrežu.

Već u 34. viđen je preokret, a strelac je bio Robertson. Aleksander-Arnold je poslao loptu sa desne strane preko celokupne odbrane Arsenala, do nje je došao levi bek Redsa i pogodio za iskupljenje za pomenutu grešku.

Nastavila je ekipa Jirgena Klopa da kontroliše dešavanja na terenu i u nastavku. Imala je nekoliko prilika da reši pitanje pobednika znatno ranije, ali se na treći pogodak čekalo do finiša i njega je postigao Diogo Žota.

Novi igrač Liverpula u igru je ušao u 80. minutu i svega osam minuta na debiju bilo mu je dovoljno da zatrese mrežu i postavi konačan rezultat.

Crveni imaju devet bodova i drugi su na tabeli. Arsenal uz šest ostaje na petoj poziciji.

Klopov tim u sledećoj rundi gostuje Aston Vili, dok sastav Mikela Artete čeka Šefild Junajted.