PREMIJER LIGA: Murinjo može da odahne, Crveni đavoli konačno pobedili (FOTO)

02.09.2018. 18:53
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Reuters
Bilo je vreme za trijumf.

U okviru četvrtog kola Premijer lige fudbaleri Mančester junajteda su slavili na gostovanju protiv Barnlija sa 2:0. Strelac oba gola za Crvene Đavole bio je Romelu Lukaku. Ovim trijumfom, menadžer Junajteda Žoze Murnjo, može da odahne jer je sa ova tri boda produžio svoj boravak na klupi Mančester. Srpski repezentativac Nemanja Matić odigrao je svih devedeset minuta na ovoj utakmici i doprineo trijumfu svoje ekipe.

KAKAV DAN ZA DELIJE! Na Marakanu je stiglo dugo iščekivano veliko POJAČANJE! (FOTO)

BOGDANOVIĆ ISKREN: Sjajni ŠUTER Sakramenta otvorio dušu pred start drugog kruga

Posle ubedljivih poraza od Brajtona i prošlog vikenda od Totenhema na Old Trafordu 0:3, Junajted je u ovaj meč ušao pod imperativom pobede. Junak Mančester na ovoj utakmici i spasitelj Žoze Murinja bio je Romelu Lukaku... Sa dva gola je srušio Barnli i tako svojoj ekipi doneo tri boda, a Portugalcu na klupi produžio mandat.

Imali su gosti priliku da postignu i treći pogodak, ali je Pol Pogba promašio jedanaesterac u finišu meča. Junajted je od sredine drugog poluvremena igrao sa igračem manje, pošto je rezervista Markus Rašford isključen iz igre posle udaranja glavom protivničkog igrača.

U poslednjem meču ovog kola Totenhem je poražen u gostima od Votforda sa 2:1. Iako su poveli na ovom meču, Pevci su u nastavku igre ispustili prednost i ostali bez bodova na kraju. Strelci za Votford bili su Dini i Čačar u drugom poluvremenu, dok je Dukure autogolm doveo Totenhem u prednost.