PREMIJER LIGA: Petarda u Londonu, Kristal Palas IZNENADIO Everton! Totenhem iz dvojke u keca (FOTO)

10.08.2019. 19:06
Luka Milivojević
Luka Milivojević / Izvor: Profimedia
Uzbudljivo subotnje popodne na Ostrvu.

Fudbaleri Mančester Sitija trijumfalno su započeli pohod ka odbrani titule na gostovanju Vest Hemu. Građani su slavili sa ubedljivih 5:0, a meč je obeležio fenomenalni Rahim Sterling het-trikom. Kristal Palas, koji je kao kapiten predvodio Luka Milivojević, odoleo je Evertonu upisavši prvi bod remijem bez golova.

Ubedljive pobede ostvarili su Barnli i Brajton, dok je povratnik u Premijer ligu, Šefild Junajted osvojio bod na gostovanju Burnmautu (1:1). U Poslednjem meču dana Totenhem je preokretom savladao Aston Vilu, a dvostruki strelac bio je Hari Kejn, uz prvenac novajlije Ndombelea.

SUTRA OKONČAVA TERAPIJE: Poznato kolike su ŠANSE da Pavkov zaigra u Kopenhagenu

MITROGOL PONOVO REŠETA: Srbin vuče Fulam nazad u Premijer ligu (VIDEO)

ZVANIČNO: Veliki HENDIKEP za Liverpul pred Superkup Evrope (FOTO)

Pored Sterlinga, za Siti su pogađali i napadači, Gabrijel Žezus i Serhio Aguero, iz penala.

Everton je dominirao u Londonu tokom čitavog meča, ali je Palas uspeo da osvoji bod. Kapiten Luka Milivojević je odigrao svih 90 minuta, a zaradio je i žuti karton.

Brajton je poveo u Votfordu autogolom Dukua, a u drugom delu pobedu su potvrdili Andone i Mapej. Barnli je "razmontirao" Sautempton u drugom poluvremenu kada je dvostruki strelac bio Ešli Barns, a konačnih 3:0 postavio je Gudmunson.

Podsetimo, Liverpul je sinoć na otvaranju nove sezone lako nadigrao Norič (4:1).

Kompletne rezultate i raspored možete pogledati u nastavku.