PREMIJER LIGA: Povratak Matića, BLAMAŽA Mančester Junajteda

27.08.2018. 22:47
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Reuters
Utakmica trećeg kola.

Totenhem je ponizio Mančester Junajted pobedivši ga 3:0 na Old Trafordu, u meču trećeg kola Premijer lige. Reprezentativac Srbije Nemanja Matić se vratio na teren posle operacije i odigrao 60 minuta u, najverovatnije, poslednjem meču Žozea Murinja na klupi Crvenih đavola. Drugim uzastopnim sramnim ligaškim porazom Murinjo je doveo sebe u situaciju da će teško dočekati sledeći vikend na klupi trostrukog prvaka Evrope. Osvajanje samo tri boda u prva tri kola je najgori start Junajteda u poslednjih 25 godina.

RASTAO SE SA KLUBOM: Janković ZVANIČNO napustio Zvezdu (FOTO)

ŠOK NA STARTU US OPENA! Veliki favorit ELIMINISAN već u prvom kolu! (FOTO)

DAN POSLE ŠAPCA: Rikardo otkrio šta ga je usrećilo osim postizanja gola

Početak meča nije nagoveštavao debakl Đavola. Matić je u prvom poluvremenu prvo napravio veliku grešku, kojom je omogućio šansu gostima, ali srećom po Junajted ostalo je tad 0:0. Matić je u finišu poluvremena mogao da postigne gol, ali je njegov udarac izblokiran, pa je lopta okončala u korneru. Promašaj utakmice uspeo je da napravi Romelu Lukaku, koji je obišao golmana Totenhema, a onda iskosa sa desetak metara promašio prazan gol.

PANIKA U ISTANBULU: Bešiktaš bez JOŠ JEDNOG startera iz meča u Beogradu (FOTO)

Kazna za neiskorišćene šanse Đavole je stigla u 50. minutu. Hari Kejn je posle kornera odlično skočio i udarcem glavom sa desetak matirao Davida de Heu. Samo minut kasnije, ponovo je Lukaku imao šansu, ali je Loris odbranio njegov udarac iskosa sa 15 metara. Ponovo je kazna za promašaj stigla ekspresno, Lukas Moura je iskoristio asistenciju Kristijana Eriksena i sa desetak metara savladao De Heu. Nemanja Matić je igrao do 60. minuta, kad ga je zamenio Maruan Felaini. Lukas Moura je u 84. minutu dotukao Đavole koji su se već u trećem kolu oprostili od trke za titulu, a sudeći po očajnom startu, pitanje je da li će izboriti i plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.