PRIJATELJSKI MEČ: Azurini savladali Orliće u Novom Sadu (FOTO)

27.03.2018. 20:25
Goran Đorović
Goran Đorović / Izvor: MN Press
Dobra provera.

Mlada reprezentacija Srbije poražena je od vršnjaka iz Italije 0:1 u prijateljskom meču odigranom u Novom Sadu. Duel protiv organizatora EP sledeće godine, na kom će Srbija gotovo izvesno igrati, bio je odlična provera za izabranike Gorana Đorovića.

UEFA POTVRDILA: Velika promena u Ligi šampiona i Ligi Evrope (FOTO)

SLIKA KOJA UBIJA! Ovo pokazuje koliko navijači cene srpskog reprezentativca (FOTO)

PROMEŠAO KARTE: Krstajić napravio pet izmena za meč sa Nigerijom! (SASTAVI)

Strelac jedinog gola na utakmici bio je Luka Vido u 52. minutu. Napadač Atalante, koji ovu polusezonu igra veoma loše na pozajmici u Ćitadeli (samo jedan gol na 10 utakmica), matirao je Filipa Manojlovića prizemnim udarcem sa dvadesetak metara. Orlići su imali nekoliko prilika pre i posle gola Azurina, ali nisu uspeli da izbegnu poraz. Mladim Italijanima ovo je prva pobeda od dolaska Alberiga Evanija ne mesto selektora. Nema sumnje da je utakmica protiv domaćina narednog Evropskog prvenstva za mlade poslužila selektoru Đoroviću pred nastavak kvalifikacija, u kojima “orlići” posle šest kola zauzimaju prvo mesto u svojoj grupi, sa maksimalnih 18 bodova.

ATP MAJAMI: Amerikanac izbacio Čilića

SRBIJA - ITALIJA 0:1

STRELAC: Luka Vido u 52. minutu. STADION: Karađorđe u Novom Sadu. GLEDALACA: 2.000.

SRBIJA: Manojlović, Gajić (od 85. Stevanović), Milenković (od 46. Ćalasan), Jovanović (od 28. Račić), Bogosavac, Lukić (od 85. Denić), Mašović, Zlatanović (od 75. Mićin), Pantić (od 75. Adžić), Radonjić, Jović (od 62. Šaponjić).

ITALIJA: Audero (od 87. Skufet), Dikman (od 80. Ađapong), Manćini (od 46. Ceri), Varnier, Dimarko (od 66. Pecelja), Pariđini (od 66. Palombi), Mandragora (od 87. Murđa), Barelja (od 65. Edera), Valcania (od 81. Pesina), Verde (od 46. Depaoli), Vido.

UEFA ODOBRILA: Igrač MOŽE da igra za dva kluba u istom takmičenju (FOTO)