MARKOVIĆI VODILI PARTIZAN DO POBEDE: Parni valjak savladao Proleter uz glupost Banjka koja se ne viđa često

29.04.2021. 16:30 18:58
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Svetozar i Lazar pogađali za crno-bele na Karađorđu.

Fudbaleri Partizana savladali su Proleter rezultatom 3:1 (1:0) u utakmici 34. kola Superlige Srbije. Crno-beli su kontrolisali veći deo susreta i sasvim zasluženo iz Novog Sada nose nova tri boda.

U HUMSKU STIŽE NASLEDNIK ALBERTA NAĐA: Mladi fudbaler POTPISAO za Partizan!

KUP SRBIJE: Stadion "Rajko Mitić" domaćin finala!

ČOVEK ZA VELIKA DELA: Nikolić po drugi put uzastopno trener meseca u Premijer ligi

Počelo je prilično mirno na stadionu Karađorđe. Ispitivanje snaga trajalo je sve do 10. minuta kada je Svetozar Marković iz neposredne blizine šutirao pravo u Nikolu Vasiljevića. Samo osam minuta kasnije, mladi štoper je ispravio svoju grešku. Miloš Jojić je sjajno centrirao sa 30-tak metara, a fudbaler Olimpijakosa na pozajmici u Partizanu, nakon odličnog skoka trese mrežu domaćina.

Nastavio je Parni valjak u istom ritmu, već u 20. minutu moglo je biti 2:0, ali Aleksandar Miljković je promašio zicer. Desetak sekundi kasnije, posle udarca iz ugla, Maki Banjak je propustio još jednu dobru priliku za crno-bele.

Proleter je uzvratio preko Nemanja Ivanovića u 23. minutu. Mladi fudbaler je imao „1 na 1“ sa Petrovićem, njegov udarac završio je pored leve stative. Do kraja prvog dela igre tempo je značajno opao, na semaforu je ostalo 0:1.

Nastavak susreta doneo je mnogo više uzbuđenja. Zatišje pred buru trajalo je sve do 76. minuta kada je Lazar Marković duplirao prednost kluba iz Beograda. Bibras Natho je maestralno, "štiklom", ostavio loptu brzonogom vezisti koji je uz pomoć stative savladao golmana domaćih.

U 78. minutu videli smo nesvakidašnju sitaciju na fudbalskim terenima - Maki Banjak je napravio neviđenu glupost! Kamerunac je u želji da raščisti opasnost nespretno intervenisao, lopta pada na nogu Mirosavljeva koji uz pomoć Svetozara Markovića smanjuje prednost na 1:2.

Novosađani su sve karte bacili na napad, ali to im se osvetilo u prvom minutu sudijske nadoknade. Takuma Asana je fantastično prošao po desnom boku, Japanac je uposlio Natha koji nesebnično ostavlja Milošu Jojiću. Iskusnom vezisti nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.

Partizan se novim trijumfom učvrstio na drugom mestu sa 86 bodova. Proleteru u naredna četiri meča predstoji grčevita borba za opstanak.

KRAJ UTAKMICE!
Proleter - Partizan 1:3.
91. minut
GOOOL! Asana je maestralno prošao po boku, uposlio Natha koji nesebično ostavlja za Jojića - 1:3.

90. minut
Igraće se još tri minuta.

86. minut
Žuti karton za Asana zbog šutiranja lopte posle sudijskog zvižduka.

85. minut
Vesić je zamenio Živojinovića.
78. minut
GOOOL! Banjak je loše reagovao, Mirosavljev to znalački koristi i uz pomoć Svetozara Markovića šalje loptu u mrežu.

76. minut
GOOOL! Prelepo je pogodio Lazar Marković. Natho je petom proigrao brzonogog ofanzivca koji sa 13,14 metara matira Vasiljevića - 0:2.
69. minut
Kakav udarac Asana! Atraktivno je Takmu šutirao iz voleja - Vasiljević krajnjim naporov izbija u korner.

66. minut
Tomović menja Pejića u domaćem sastavu.

61. minut
Natho je lepo prigrao Asana, ali Vasiljević izlazi sa gol-liniije i sprečava Japanca.

58. minut
Četiri izmene vrši Stanojević. Asano, Lazar Marković, Holender i Natho menjaju Jovića, Štulića, Pavlovića i Stevanovića.

55. minut
Bez većih uzbuđenja protiče nastavak susreta u Novom Sadu.

48. minut
Dobar udarac Živojinovića sa 15-tak metara - udarac krilnog napadača odlazi preko prečke.

46. minut
Promena u Proleteru - Mirosavljev menja Ivanovića.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Proleter - Partizan 0:1.

44. minut
Solidan pokušaj Ilića sa 10-tak metara, međutim, samo pored desne stative.

36. minut
Parni valjak kontroliše situaciju na stadionu Karađorđe. Kako se približava pauza, tako tempo igre sve više opada.

30. minut
Popović je otklonio opasnost posle kornera Proletera. Mladi čuvar mreže je boksovao daleko od svog šesnaesterca.

23. minut
Šta je promašio Ivanović! Mladi fubaler Proletera je izašao 1 na 1 sa golmanom Petrovićem - očajna završnica.

20. minut
Nastavlja Parni valjak u istom ritmu! Miljković je imao zicer, ali njegov udarac sa 10-tak metara završava u korneru.
18. minut
GOOOL! Svetozar Marković se iskupio za promašaj iz 10. minuta. Jojić je idealno centrirao sa 30-tak metara, a mladi štoper nakon sjajnog skoka trese mrežu Proletera - 0:1.

10. minut
Veliku šansu za crno-bele imao je Svetozar Marković posle prekida. Njegov udarac iz neposredne blizine odlično je zaustavio Vasiljević.

9. minut
Solidan pokušaj Kneževića sa distance, lopte odlazi visoko preko gola Partizana.
5. minut
Početno ispitivanja snaga i dalje traje. Igra se pretežno na sredini terena.
UTAKMICA JE POČELA!

Stanojević je odlučio da na teren izvede sledeću jedanaestoricu fudbalera, a među njima je i Maki Banjak koji odavno nije bio u prvoj postavi, a ima i još nekoliko izmena u odnosu na standardnu ekipu:

Popović (G) - Miljković, Banjak, Marković, Urošević - Šćekić, Jojić, Pavlović, Jović, Stevanović - Štulić

Proleter, koji sa klupe predvodi pomoći trener na dužnosti glavnog, Rašiovan Sekula, igraće u sledećem sastavu:

Vasiljević (G), Marjanović, Pejić, Kovačević, Joković, Ilić, Milošević, Živojinović, Ivanović, Kojić, Knežević

Pravdu na stadionu Karađorđe deliće sudija Milan Mitić, a pomagaće mu Nemanja Petrović i Slobodan Pavlović.