PRVA PROVERA USPEŠNA: Zvezda u Užicu savladala reprezentaciju grada (FOTO)

20.06.2018. 19:25
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Crveno-beli slavili sa 2:1.

Crvena zvezda je imala danas proveru koja će biti i jedina za šampiona Srbije tokom priprema na Zlatiboru. Crveno-beli savladali su Reprezentaciju Užica sa 2:1 (1:0) u meču u kojem je trener Zvezde Vladan Milojević isprobao govoto sve igrače.

Bivši fudbaler Zvezde pojačao belgijskog velikana (FOTO)

CRVENO-BELO MU LEPŠE STOJI: Ljubimac DELIJA u novom KLUBU i DRESU (FOTO)

Nije bilo mnogo prilika u uvodnoj fazi utakmice. Opasniji od ostalih bili su Srnić i, pre svih, Meleg, koji je u dva navrata pokušavao ali nije uspeo da šutne u okvir gola. Zvezda je povela u 36. minutu, a strelac je bio Branko Jovičić. Želeo je vezista da asistira, ali je bio izblokiran i lopta mu se vratila, te je usledio šut na gol, a čuvar mreže domaćina bio je nemoćan. Čubraković je bio znatno uspešniji u 43. minutu kada je uspeo da odbrani posle šuta Krstičića iz izgledne situacije.

Nemanja Milić
Nemanja Milić / Izvor: MN Press

Rezultatom 1:0 se otišlo na odmor, a Milojević je u nastavku na teren poslao drugu postavu. Na terenu je ostao samo Terzić, a pored njega su igrali Stanković, Bainović, Ze Markos, Eraković, Gojkov, Luković, Milijaš, Cvetković, Nikolić i Milić. U 48. minutu je Milijaš iz voleja pogodio prečku, da bi u 50. domaćin izjednačio preko Đurića. Crveno-beli su vratili prednost kada je Bainović asistirao Miliću  koji je bio precizan za 2:1. Do kraja meča crveno-beli su još jednom pogodili prečku, a udarac je uputio Stefan Cvetković.

REPREZENTACIJA UŽICA - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

Stadion: Sloboda (Užice). Gledalaca: 1000. Sudija: Rajko Jovanović. Strelci: Đurić u 50' za Reprezentaciju Užica, Jovičić u 36', Milić u 67' za Crvenu zvezdu.

REPREZENTACIJA UŽICA: Čubraković, Jezdimirović, Glišović, Cvetić, Cvetković, Lazović, Knežević, Petrović, Cvetković, Stanić. Igrali su još Šunjevarić, Karadarević, Mitrović, Martinović, Lazarević, Bralušić, Đurević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Terzić, Jovičić, Krstičić, Meleg, Srnić, Ben, Stojiljković. Igrali su još Stanković, Bainović, Ze Markos, Eraković, Gojkov, Luković, Milijaš, Cvetković, Nikolić i Milić.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.