8°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

RAD SLAVI ČUDESNOG KAHRIMANA: Hrabri Građevinari pokazali Zvezdi zube, neverovatan meč iskusnog golmana

05.05.2021. 17:21 20:02
Damir Kahriman
Damir Kahriman / Izvor: MN Press
Crveno-beli za sada bez stotke.

Fudbaleri Crvene zvezde i Rada remizirali su na Banjici u 35. kolu Superlige Srbije. Na stadionu "Kralj Petar I“", u utakmici koja je obilovala šansama sa obe strane, bilo je 2:2 (1:2).

NAKON ŠTO JE VUČIĆ NAJAVIO HAPŠENJA ZBOG NAMEŠTANJA: Oglasila se Zvezda - zahtevaju IZBORE u septembru

OSVAJAJU TITULU I DOVODE SRBINA: Velikan svetskog fudbala kupuje Sergej Milinković-Savić za 80 miliona

OTKAZ ZA NEMAČKU LEGENDU: Zbog RASISTIČE izjave ostao bez posla

Odlično prvo poluvreme videli smo na Banjici. Od samog starta je krenulo otvoreno sa ove strane. Milan Pavkov je posle samo 2. minuta imao odličnu šansu, sa svega nekoliko metara, ali Damir Kahriman je odlično reagovao. Iskusni čuvar mreže dovodio je do ludila golgetera crveno-beli, kojem je u stilu „mačke“ branio sve što se moglo braniti. Prekaljani golman je posle niza bravuroznih intervencija kapitulirao u 31. minutu. Mirko Ivanić je odlično proigrao Pipa Falka koji sa neposredne blizine, rutinski, donosi prednost novom-starom šampionu države. Popularni Građevinari se nisu predavali, pretili su Nemanja Mladenović i Andrija Kaluđerović koji je sa distance pogodio stativu. Kazna za promašaje domaćih stigla je u 42. minutu. Milan Gajić je šutirao sa desne strane, Kahriman ponovo interveniše, ali na odbijenu loptu naleće Pavkov, koji konačno matira nekadašnjeg saigrača. Međutim, prednost od 2:0 nije previše trajala, već u narednom napadu Rad stiže do pogotka, a strelac je bio pomenuti Mladenović. Ofanzivac iz Valjeva je prevario Marka Gobeljića i lepim udarcem vara Milana Borjana - na semaforu je pisalo 1:2.

Ništa manje uzbuđenja nije bilo u nastavku susreta. Rad je krenuo na "sve ili ništa", ređale su se šanse ispred gola crveno-belih. Inicijativa Građevinara isplatila se u 74. minutu kada je Marko Šarić preciznim udarcem doneo veliku radost klubu sa Banjice.

Crvena zvezda je tek trećim remijem u prvenstvu stigla do 99. boda, a priliku da premaši brojku od 100 imaće već u nedelju od 18.45. Na Marakanu dolazi Zlatibor.

S druge strane, Radu predstoji grčevita borba za opstanak, trenutno su prvi ispod crta sa 43 boda, jednim manje od niškog Radničkog koji je u sigurnoj zoni.

Kako je izgledao tok meča, kao i sve golove, možete videti u nastavku.

KRAJ UTAKMICE!
Rad - Crvena zvezda 2:2.
88. minut
Falćineli je imao kolosalnu priliku. Italijan iz neposredne blizine šutira prilično neprecizno.

85. minut
Pankov je probao iz slobodnog udarca - visoko preko gola.

75. minut
Krstović menja Falka, a Sanogo Petrovića.

75. minut
Šarić se seli na klupu, u igri je Damjanović.

74. minut
GOOOL! Rad stiže do zasluženog izjednačenja! Šarić je strelac - 2:2.
69. minut
Rezervista Jovanović je pokušao, njegov udarac ide pravo u Zvezdinog kapitena.

65. minut
Promena u Radu. Karaklajića menja Jovanović

60. minut
Trostruka promena kod Zvezde. Bakajoko, Srnić i Falćineli menjaju Gavrića, Nikolića i Pavkova.

57. minut
Nastavljaju Građevinari sa ofanzivom! Šarićev udarac sa gol-linije "čisti" Degenek.

52. minut
Zvezda je na sve većim mukama! Busnić je opalio sa distance, međutim, Borjan uspeva da uhvati loptu.

50. minut
Šarić je zapretio crveno-belima sa 15-tak metara - Borjan siguran.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
Rad - Crvena zvezda 1:2.
44. minut
GOOOL! Rad ekspresno odgovara! Mladenović vara Gobeljića i lepim udarcem matira Borjana - 2:1.
42. minut
GOOOL! Konačno je pogodio i Pavkov. Posle serije promašaja, Milan pogađa sa nekoliko metara.
38. minut
Kakav udarac Kaluđerovića sa više od 25 metara. Prekaljani golgeter je pogodio stativu.

34. minut
Dobra akcija domaćih posle primljenog gola. Mladenović je prevario Gobeljića i pucao iskosa sa desne strane - Borjan na visini zadatka.

31. minut
GOOOL! Konačno se zatresla mreža Rada. Strelac za crveno-bele bio je Filipo Falko. Italijan je odlično reagovao na dodavanje Ivanića i rutinski donosi prednost svojoj ekipi.

24. minut
Pavkov ponovo u šansi, i ponovo Kahriman izlazi kao pobednik.

21. minut
Šanse ispred gola Rada se ređaju kao na traci! Ivanić je pronašao Falka, a Italijan iz neposredne blizine glavom prebacuje prečku.

17. minut
Opet je Milan Pavkov bio u situaciji da zatrese mrežu Građevinara, međutim, Kahriman je ponovo bio uspešniji.

12. minut
Velika šansu je imao Gavrić. Mladi fudbaler crveno-belih je sa 10-tak metara šutirao visoko preko gola.

10. minut
Zvezda ima terenski inicijativu, ali posle početnog uzbuđenja ništa značajnije se nije desilo.

4. minut
Falko je izveo drugi korner na meču posle kojeg je Pavkov imao odličnu priliku. Visoki napadač je sa nekoliko metara pucao pravo u Kahrimana.

2. minut
Šutirao je Gajić sa distance, gosti iz ove situacije izvlače korner.

UTAKMICA JE POČELA!

Uprkos rezultatski nebitnom meču, klub iz Ljutice Bogdana se neće opustiti, a o tome svedoče i reči trenera Dejana Stankovića.

- Kada se dođe do jednog cilja sigurno da možemo da očekujemo pad koncentracije, na tome ćemo raditi i to nam je prvi zadatak, jer sezona traje još mesec dana. Igrači moraju na pravi način da pristupe obavezama, zbog njih samih, da ne bi došli u rizik od mogućih povreda, jer pad koncentracije obično vodi takvim situacijama. Moja obaveza je da držimo koncentraciju do poslednjeg dana treninga, poslednje utakmice i da budemo pravi. Ne želim opuštanje, nije to u našem mentalitetu, na tome smo radili već više od godinu dana, da na svakoj utakmici budemo oni pravi i pristupimo kao da se radi o finalu, tako će biti i sada.