RAZIGRANE NOVAJLIJE: Zvezda savladala i drugu prepreku, a na meču bio i Mamić

28.01.2018. 17:57
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press
Izabranici Vladana Milojevića uspešni i u drugoj kontrolnoj utakmici.

Fudbaleri Crvene zvezde nalaze se u Antaliji gde odrađuju drugi deo priprema i već su odigrali dve pripremne utakmice. U prvom susretu sastali su se sa litvanskim Stumbrasom (više pročitajte OVDE), a onda su igrali protiv beloruskog Dinama Brest u kojoj su takođe trijumfovali. Utakmica je završena rezultatom 2:0 (0:0), a ovom okršaju prisustvovao je i savetnik u Dinamo iz Zagreba, Zdravko Mamić.

Crveno-beli su mogli prvi da dođu do vođstva i to preko tandema Kanga – Boaći. Viđena je odlična akcija, ali je napadaču Zvezde poništen gol, zbog ofsajda. Nešto pre isteka pola časa igre, na povredu se požalio Abraham Frimpong, koji je morao da napusti igru (26. minut), pa je umesto njega šansu dobio mladi Strahinja Eraković.

NI BOAĆI NI KANGA: Juventus hoće da ŠOPINGUJE na Marakani! Nećete pogoditi koga želi Stara dama (FOTO)

Posle samo nekoliko trenutaka, prisutni su mogli da vide i najbolju priliku u dotadašnjem toku meča. Kanga je sa desne strane centrirao ka Benu, on je grudima spustio loptu za Boaćija, a Zvezdin najbolji strelac iz odlične situacije, sa nekih osam metara, šutira preko gola.

Pet minuta kasnije, jedan od aktera bio je i novajlija Hajdin koji je sa desne strane poslao odličan pas ka Benu koji je pomalo nesigurno šutirao pravo u golmana.

Milan Borjan je savladan u 39. minutu, posle slobodnog udarca sa leve strane, ali taj gol nije priznat jer je igrač Dinama, prilikom skoka tom prilikom faulirao Erakovića.

Na predah se otišlo bez pogodaka, a na početku drugog dela viđen je i prvi gol. Strelac je bio mladi Luka Adžić koji je nakon dodavanja Kange, prevario čuvara i precizno šutirao u dalji ugao.

U strelce se upisao i novajlija Ben, koji je u 70. minutu zatresao mrežu Belorusa. Akcija Boaćija ka Hajdinu, dobra asistencija ka petercu beka crveno-belih, Ben je dobro ispratio akciju i na kraju loptu poslao u mrežu.