RAZLOG ZA BRIGU: Partizan promašivao, Letonci jednom šutnuli i pobedili (VIDEO+FOTO)

06.02.2018. 16:20
Ognjen Ožegović
Sledeću proveru crno-beli imaju u četvrtak.

Fudbaleri Partizana doživeli su poraz (0:1) u petoj prijateljskoj utakmici na Kipru. Bolji od crno-belih bila je ekipa Lijepaje, koja je slavila golom koji je postigao Karašauskas.

Po igri i sitaucije na terenu, reklo bi se totalno nezasluženo, jer su puleni trenera Miroslava Đukića bili bolji veći deo meča. Poništen im je pogodak, a pogodilo su i stativu. Ipak, to može da bude samo uteha crno-belima pred poslednji meč na pripremema protiv ekipe Šahtjora iz Belorusije (8. februar)

ZAVRŠIO SA TORINOM: Ljajić ima samo dve opcije za novi klub (FOTO)

TRENER MORNARA: Preporučujem Grobarima da se opuste, stvar je rešena

Što se tiče utakmice sa Lijepajom, ona je imala neverovatan uvod. Naime, Letonci su promašili teren na kom je meč dogovoren, pa je utakmica kasnila više od pola sata.

To se osetilo u redovima ekipe iz Letonije, jer je Partizan veći deo poluvremena bio bolji. Crno-beli su stvarali šanse, a čak je pulenima Miroslava Đukića u 37. minutu poništen i gol. Juri Vakulko i Milan Radin su kombinovali, ovaj drugi je sjajno uposlio Đorđa Jovanovića. Mladi špic se našao u izglednoj šansi, čak je prebacivanjem golmana Lijepaje poslao loptu u mrežu, ali sudija je podigao zastavicu i poništio pogodak zbog ofsajd.

FK Partizan
FK Partizan

I u nastavku igre igrači iz Belorusije su se samo branili. To kao da je to opustilo crno-bele, pa su brutalno kažnjeni. U 39. minutu Letonci su poveli. Gol je postigao Karašauskas! Posle smušenosti u odbrani Partizana, on je došao do lopte i opalio je sa visine šesnaesterca. Udarac je bio razoran, pa golman Jovičić nije uspeo sačuva svoju mrežu.

Ovo je šokiralo sve u taboru Partizana, jer su u prvom poluvremenu bilo dosta bolji.

U drugom delu igre, crno-beli su ponovo ostvarili inicijativu. Već u 49. minutu Đerlek je poslao loptu Ožegoviću, ali ovaj nije uspeo da je iskontroliše. Robusni špica Partizana se našao u šansi i 15. minuta kasnije. Ožegović je u prodoru prošao više od 30 metara, zatim je ušao u kazneni prostor i šutirao. Lopta je prošla pored gola. Isti scenario je bio posle dva minuta kada je šutirao Radin.

Nekoliko minuta kasnije u sjajnoj šansi se našao Ožegović. Napadač Partizana je sa svega pet metara nije uspeo da postigne gol! U 71. minutu crno-beli su opet imali neverovatnu priliku da postignu pogodak. Posle lepe akcije Cucina i Jovanović, Ožegović se ponovo našao u izglednoj prilici, ali je stativa sprečila loptu da završi u mreži.

U jeku napada Partizana, malo je falilo da Letonci dupliraju vođstvo. Posle kornera u 82. minutu lopta se kretala po Jovičićevoj liniji, ali na kraju nije završila u mrežu. Sedam minuta kasnije uzvratili su crno-beli. Đerlek se prošetao kroz odbranu Lijepaje, šutirao sa sedam metara malo iskosa, a golman Ralkevičs skupio noge na vreme i spasio svoju mrežu. To je ujedno bila i poslednje prilika na ovom meču, pa je Lijepaja slavila na kraju.

Partizan je u prethodnim prijateljskim mečevima savladao Teplice (2:0) i Ermisu (4:0), izgubio od Liberaca (1:2) i odigrao nerešeno sa Gornjikom (0:0). Poslednju proveru crno-beli imaju u četvrtak protiv Šahtjora.

PARTIZAN - LIJEPAJA 0:1

STRELCI: Karašauskas (39),

Partizan: Jovičić - Cucin, Marković, N.G. Miletić, Antonov - Jevtović, Radin, Vakulko, Suma - Ožegović, Jovanović.

Lijepaja: Ralkevičs, Jemelis, Ivanovs, Gonzales, Jurkovskis, Keita, Kozlovs, Tobers, Karašauskas, Apinš, Strumija.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.