mist
25.04.2024.
117.1643
109.4482

REAL JEDVA DO BODA: Prava galerija golova u Valensiji i po nekoliko minuta za dva Srbina (VIDEO)

23.08.2021. 08:47
Karim Benzema
Karim Benzema / Izvor: Reuters
Izuzetan meč.

Fudbaleri Levantea i madridskog Reala igrali su nerešeno 3:3 u poslednjoj utakmici nedeljnog programa u okviru drugog kola La Lige.

BLEKI UZALUD POGODIO: Murinjova Roma samlela Fjorentinu (VIDEO)

NIKAD KRAĆI STANOJEVIĆ: Presudili koncentracija i fokus

LUDILO U ITALIJI: Miha stigao do pobede posle revije crvenih kartona, Juve kiksnuo u Udinama

"Kraljevski klub" je do boda stigao zahvaljujući Vinisijusu Žunioru, inače dvostrukom strelcu, pošto su izabranici Karla Ančelotija dva puta stizali vođstvo domaćina. Levante je, inače, u 87. minutu ostao sa igračem manje na terenu, pošto je direktan crveni karton zaradio Aitor Fernandes, i to dva minuta pošto je Žunior izjednačio na 3:3. Fernandes je isključen jer je izleteo sa gola i rukama odbranio šut igrača Reala na 45 metara od gola, pa je njegovo mesto zauzeo Ruben Veso, pošto je Levante iskoristio svih pet izmena.

Garet Bejl je na asistenciju Karima Benzeme u petom minutu doveo Real u vođstvo, i to svojim prvim golom za Madriđane od 1. septembra 2019. godine, kada je bio dvostruki strelac. Mreže su potom mirovale do kraja prvog poluvremena, da bi u prvom minutu drugog Rođer Marti izjednačio za Levante.

Preokret za domaćina doneo je Kamanja 11 minuta kasnije. da bi Žunior svojim prvim golom vratio Madriđane u igru u 73. minutu. Usledila su dva gola za 12 minuta, u identičnom razmaku – prvo je Rober pogodio za Levante, potom Žunior ponovo za Real, a uprkos brojčanoj prednosti ‘kraljevski klub’ do kraja utakmice nije mogao do više od remija. Domaćin je imao šansu da pre izjednačenja povede 4:2, ali je Kandero pogodio stativu.

Čitav meč u ekipi Levantea odigrao je srpski vezista Nemanja Radoja, a nekadašnji napadač Crvene zvezde Luka Jović u igru je za Real ušao u 82. minutu umesto Federika Valverdea. Jović je imao dobru šansu pre nego što je Žunior doneo bod gostima.

Real posle prva dva kola ima četiri boda jer je na otvaranju sezone lako pobedio Alaves. U narednom kolu ekipa Karla Anćelotija gostovaće Betisu u Sevilji.

Levante je upisao drugi remi u nizu, pošto je u prvom kolu podelio bodove sa Kadisom. Sledeći rival timu iz Valensije biće Real Sosijedad u gostima.