10°C
23.04.2024.
117.1661
109.9635

REPRIZA SUPERKUPA: Bilbao posle produžetaka u finalu Kupa Kralja - čeka ga Barsa!

05.03.2021. 08:35
FK Atletik Bilbao
FK Atletik Bilbao / Izvor: Profimedia
Sjajna partija baskijaca.

Ekipa Atletik Bilbaa savladali su na gostujućem terenu ekipu Levaneta rezultatom 1:2 (1:1), nakon produžetaka i tako se plasirali u finale Kupa kralja, gde će ih dočekati Barselona.

LIVERPUL JE U KANALU: Čelsi slavio na Enfildu, Maunt produbio krizu Redsa

SANČEZ I LUKAKU VODE INTER KA SKUDETU: Neroazuri savladali Parmu na Enijo Tardiniju

KORONA U ZVEZDI: Za sada DVOJICA fudbalera zaražena

U prvoj utakmici bilo je 1:1, baš kao i u revanšu nakon 90 minuta igre, pa je pitanje pobednika rešeno tek posle dodatnih 30 minuta.

Bilbao je tako zakazao susret sa Barselonom u velikom finalu, koja je takođe posle produžetaka bila bolja od Sevilje.

Levante je poveo u 17. minutu golom Martija Rođera.

Ali, radost domaćih nije dugo trajala. Izjednačenje Bilbau doneo je Raul Garsija pogotkom iz jedanaesterca u 30. minutu.

Do kraja nije bilo previše uzbuđenja, mreže su mirovale, pa je na snazi ostao rezultat još iz 30. minuta.

Otišlo se u produžetke, a Bilbao do pobede dolazi golom Alehandra Berenguera u 112. minutu susreta.

Finale Kupa kralja biće repriza nedavnog finala Superkupa Španije između Barselone i Atletik Bilbaa. Tada su Baskijci slavili sa 3:2.