NEMA ZEZANJA SA ROBIJEM: Prosinečki pobedom DEBITOVAO na VRUĆEM terenu! (VIDEO)

08.09.2018. 17:27
Robert Prosinečki
Robert Prosinečki / Izvor: MN Press
Reprezentacija BiH startovala u Ligi nacija sa novim selektorom.

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine startovala je pobedom u Ligi nacija. Predvođeni novim selektorom Robertom Prosinečkim, Zmajevi su slavili na gostovanju Severnoj Irskoj sa 2:1 i načinili veliki korak ka osvajanju prvog mesta u grupi gde se još nalazi Austrija.

DOBRO ĆE GA UPAMTITI: Majstorija Bena za nevericu HOLANDSKIH legendi (VIDEO)

OGLASIO SE MARSELJ: Evo šta misle o igranju Radonjića za Orlove (FOTO)

POKAZAO SVIMA ŠTA ZNA: Pogledajte šta sve Boaći ume sa loptom (VIDEO)

Prednost gostima doneo je Duljević u 36. minutu, da bi u 65. Elvis Sarić duplirao vođstvo. Odbrana domaćih loše je intervenisala, neko od igrača Severne Irske je glavom loptu nespretno vratio ka svom golmanu, to je dobro ispratio Sarić, presekao pas i pogodio za 2:0.

Strelac prvog gola Duljević mogao je da postigne i svoj drugi, a treći gol za BiH, kada je njegov šut u 75. minutu zaustavila stativa.

Počasni pogodak za Irce delo je iskusnog Vila Griga, koji je na teren ušao u 69. a u trećem minutu sudijske nadoknade vremena smanjio prednost Bosanaca. Mogao je isti igrač da donese izjednačenje domaćinu, obzirom da je arbitar produžio meč šest minuta, samo nekoliko trenutaka kasnije, međutim, gosti su odoleli i odneli vredan trijumf.

Nema sumnje da će bivši trener Crvene zvezde Robert Prosinečki po lepom pamtiti vatreno krštenje na klupi selekcije BiH, koju je preuzeo posle uspešnog rada u Azejrbedžanu.

U pobedničkom timu od 75. minuta na terenu se našao i prvotimac Partizana Goran Zakarić.