RUMUNKE GOSTOVALE U GORNJOJ VAROŠI: Zemunke ponovo PROMOVISALE svoj grad!

17.02.2020. 12:21
ŽFK Zemun
ŽFK Zemun / Izvor: Foto: Promo
Rezultat je bio u drugom planu.

U nedelju je na pomoćnom terenu Gradskog stadiona, pred oko 200 gledalaca, ŽFK Zemun ugostio ekipu ASC Fortuna MIC iz Temišvara, koja zauzima treće mesto u prvenstvu Rumunije i gaji najviše ambicije.

STIGLE NOVE INFORMACIJE: Poznato u kakvom se zdravstvenom stanju nalazi Perović!

ODLAZAK LEGENDE JUNAJTEDA: Preminuo HEROJ koji je SPASAO SRBE u avionskoj nesreći

NOSIO SVE PRED SOBOM! Fudbaler Porta napustio teren posle gola i RASISTIČKIH UVREDA, a onda je usledila neviđena sramota (VIDEO)

Ovaj meč Zemunkama je poslužio kao generalna proba za početak novog prvenstva. Utakmica je bila kao da se igra za bodove, čvrsta i sa mnogo taktičkih obaveza sa obe strane, pogotovo u prvom poluvremenu. kada su Zemunke imale više od igre i sijaset izglednih šansi za postizanje pogotka.

U drugom poluvremenu trener Zemunki ubacio je nove tri igračice, zbog čega je došlo do pomeranja nekih linija u timu. Devojke se nisu najbolje snašle, da bi ubrzo došlo do dve kardinalne greške skoro cele odbrane domaće ekipe, koje su rezultirale sa dve lopte u mreži domaćih. Još dva puta gošće su imale šansu za postizanje gola, ali je najmlađa igračica Zemuna, koja je tek napunila 15 godina, golmanka Katarina Antešić reagovala odlično i spasila mrežu.

Polovinom drugog poluvremena Zemunke su imale penal, koji nije iskoristila Nikolina Batinić, tako da je meč završen pobedom gošći od 2:0. Posle susreta, domaćice su pokazale tradicionalno dobro gostoprimstvo i priredile zajednčko druženje u restoranu na Altini.

ŽFK Zemun nastupio je u sledećem sastavu: Andrea Šipetić, Katarina Andrić, Nataša Blagojević, Milica Andrić, Lana Čolić, Nikolina Batinić, Ksenija Pavlović, Lena Marjanović, Jovana Brusin, Helena Host, Željka Belovan. Rezerve: Katarina Antešić, Ana Mugoša, Milica Popović, Željana Maksimović, Sanja Sofronić, Jelena Spasić.

Tim Fortuna Bekičerek: Kozmina Rosu, Denisa Heisu, Dumitrita Prisacari, Kristina Kodresku, Klaudia Bistrian, Melisa Sodinla, Niki Kurja, Larisa Grigore, Nikoleta Deka, Maria Neaksu, Bjanka Ienovan. Rezerve: Sabina Skurtu, Florina Abrudan, Rebeka Pavel, Anka Dobai.

Gošće iz Temišvara otišle su kući pune lepih utisaka iz Gornje Varoši, a ŽFK Zemun je još jednom napravio lepu promociju svom gradu.

NASTAVLJAJU SA USPESIMA: Devojčice Zemuna osvojile Minimaksi ligu (FOTO)