11°C
24.04.2024.
117.1661
109.9635

ŠAMPION NE GREŠI DVA PUTA: Levandovski dao 300. gol, Bavarci ispisali REKORD! (VIDEO)

15.01.2022. 18:12
Robert Levandovski
Robert Levandovski / Izvor: Profimedia
Tim iz Minhena ubedljiv.

Znalo se još prošle nedelje, kada je Borusija iz Menhengladbaha šokirala Bajern na Alijanc areni i slavila (2:1), da se naredni rival aktuelnog šampiona Bundeslige neće lepo provesti.

Tako je i bilo, pošto je mašinerija iz Minhena protutnjala Kelnom, prekinula seriju Jarčeva od tri uzastopna trijumfa i upisala novu trojku sa ubedljivih - 0:4 (0:2).

PREMIJER LIGA: De Brujneova OSVETA Čelsiju! Siti pred odbranom TITULE, samo ČUDO može da ih SPREČI (VIDEO)

TEROR NAJBOLJEG SE NASTAVLJA: Mitrović dao TRI gola za poluvreme! Srbin RAZBIJA rivala (VIDEO)

NIŠTA OD SPEKTAKLA: Premijer liga ODLOŽILA derbi severnog Londona!

Meč je obeležio jedan od najboljih napadača današnjice Robert Levandovski, koji je postigao het-trik.

Nije dozvolio Poljak da Borusija iz Dortmunda, koja je dan ranije pobedom prišla šampionu na tri boda, ostane ta razlika na tabeli. Posle novog trijumfa, Bavarci su ponovo odmakli na šest razlike i sigurnog grabe ka odbrani titule.

Za samo 25 minuta Bajernovi fudbaleri uspeli su da dođu do 2:0 i najave ishod utakmiče. Levandovski je u 9. realizovao kontru započetu ukradeom loptom raspoloženog Korentina Tolisa, koji se potom i sam upisao u strelce posle sjajne akcije sa Tomasom Milerom.

Asistencija iskusnog Milera bila je njegova jubilarna 150. u Bundesligi i samo je Lionel Mesi sa 180 uspešniji u tom segmentu računajući igrače Liga petice od kada je 32-godišnji Nemac debitovao 15. avgusta 2008.

Uspeli su fudbaleri Kelna da postignu pogodak, učinili su to u 31. minutu preko Marka Uta, ali je poništen zbog ofsajda. Jarčevi su u drugom poluvremenu pogodili i prečku, ali kada se protiv Bajerna ne koriste šanse, branilac titule uzvraća neumoljivo.

Još sa dva pogotka, u 63. i 74. minutu, oba na dodavanja Leroja Sanea koji je nešto ranije ušao u igru, Robert Levandovski je kompletirao svoj treći het-trik ove sezone (posle Herte i Benfike). Treći pogodak bio mu je jubilarni 300. u sezoni, a Bajern je protiv Kelna stigao do rekordne 66. utakmice u nizu u kojoj je postigao makar jedan gol kada je reč o prvenstvu Nemačke.

Najnovije vesti o fudbalu pročitajte OVDE.