DRAMA U BELGIJI ZAVRŠENA NEUSPEHOM: Kava Rezai presudio Partizanu!

24.09.2020. 18:30 21:41
Vladimir Stojković
Vladimir Stojković / Izvor: Profimedia
Ništa od plej-ofa.

Nakon velike drame i produžetaka. Fudbaleri Partizana poraženi su od Šarlroa rezultatom 2:1 (0:1), gol odluke postigao je Iranac Kava Rezai u 108. minutu iz slobodnog udarca. Ovom pobedom belgijska ekipa se plasirala u plej-of Lige Evrope gde će se susreti sa poljskim Lehom.

Prvo poluvreme je bilo prilično mirno, možda je za to kriv i rano postignut gol domaće ekipe. Naime, Šarlroa je povela u 11 minutu kada je strelac bio Dorian Desole koji je nakon očajne reakcije odbrane izabranika Aleksandra Stanojevića iz drugog upućenog šuta savladao Vladimira Stojkovića. Nakon vođstva, domaći su “stali” na loptu i u prilično laganom tempu priveli prvi deo igre kraju. Jedino vredno pomena što se tiče igre Partizana je situacija iz 44. minuta, Asano je sjajno proigrao Umara Sadika, ali je golman Nikolas Peneto bio brži od visokog napadača.

Ulaskom Sejdube Sume, početkom drugog poluvremena, crno-beli su postali konkretniji i opasniji. Gvinejac je gospodario terenom, njegov učinak je bio vidljiv već nakon nekoliko trenutaka provedenih na terenu. Nagrada za ofanzivniji pristup igri stigla je u 53. minutu, sjajno je Takuma Asano asistirao Sumi kojem nije bilo teško da izjednači rezultat.

Nakon postignutog gola, srpski predstavnik se pitao za sve na terenu, ali promene rezultata nije bilo, tišlo se u produžetke.

Dodatnih 30. minuta donelo je veliku opreznost oba tima. Apsolutno se ništa nije desilo do tog, ispostaviće se, kobnog, 108. minuta za Partizan. Bojan Ostojić je igrao rukom na ivici kaznenog prostora, a Rezai je u stilu Kristijana Ronalda, uz pomoć stative, savladao Vladimira Stojkovića.

Jalove napade crno-belih iz Beograda uspešno su neutralizovali odbrambeni igrači domaćih. Partizan je ispao iz Evrope, sada im sledi borba u Superligi Srbije. Cilje je jasan. Titula šampiona države.

Kako je tekao meč, iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku teksta.

OVO JE TAKO TIPIČNO: Pogledajte na koji način je Partizan primio gol u produžecima! Rezai kao Pirlo (VIDEO)

DOČEKAN KAO BOG: Fejsa spektakularno predstavljen u Džedi, da li je Ben sledeći (VIDEO)

KOVID JE U PROBLEMU: Oglasio se Ibra, ovo koroni nije trebalo!

KRAJ UTAKMICE!
Partizan je poražen rezultatom 2:1.

120. minut
Igraće se još 3 minuta.
119. minut
Korner za Partizan.
118. minut
Strelac gola, Kava Rezai napušta teren, njega menja Žile.
114. minut
Kajembea menja Goranov.
111. minut
Golizadeha menja Ribeiro.
111. minut
Stojković menja Asana
110. minut
Prva izmena u ekipi Šarlroa. Fola menja Nkuba.
108. minut
GOOOL! Rezai je sjajno izveo slobodan udarac. Stojković je svojom paradom samo ulepšao gol.
107. minut
Žuti karton za Ostojića zbog igranja rukom.
POČEO JE DRUGO PRODUŽETAK!
KRAJ PRVOG PRODUŽETKA!
Rezultat je i dalje 1:1.
105. minut.
Igraće se još jedan minut.
101. minut
Udarac Nikolsona blokira Banjak. Korner za domaće.
97. minut
Nova izmena u Partizanu. Šćekić menja Natha.
93. minut
Žuti karton za Golizedaha.
92. minut
Dobra prilika za Rezaija, njegov udarac blokira Miljković.
91. minut
Umesto Vitasa na terenu je Ostojić.
KRAJ REGULARNOG DELA MELA, SLEDE PRODUŽECI!
90. minut
87. minut
Desole je ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac glavom kapitena Šarlroa završava pored desne stative.
85. minut
Novi pokušaj Sume. Udarac sa ivice šesnaesterca završava visoko preko gola.
79. minut
Busi je lepo prošao sa desne strane, ali njegov potez je ostao enigma. Da li je šut ili centaršut nikada nećemo saznati.
75. minut
Šta je sada promašio Suma! Nakon sjajno pasa Asana, Sejduba je pokušao sa 10-tak metara, ali lopta odlazi pored stative.
68. minut
Partizan je konkretniji u drugom poluvremenu. Marković je pokušao, međutim, prilično neprecizno.
64. minut
Nikolson preti, njegov šut završava na tribinama.
63. minut
Pokušao je Iranac Golizadeh, njegov udarac sa 20-tak metara završava nekoliko metara od gola.
59. minut
Partizan se maksimalno oslobodio pritiska, izgleda da je previše respektovao belgijsku ekipu.
53. minut
GOOOL! Suma! Asano je zavrnuo loptu sa ivice šesnaesterca, a na pravom mestu se našao Sejdbua - 1:1!
50. minut
Pokušao je Suma, njegov udarac blokirao je Busi.
46. minut
Prva izmena u Partizanu, umesto Stevanovića na terenu je Suma.
POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
44. minut
Prva prava akcija Partizana! Asano je fantastično uposlio Sadika, međutim, golman Peneto je bio brži.
38. minut
Asano šutira loše sa ivice kaznenog prostora.
33. minut
Natho je izveo slobodan udarac skoro kod korner zastavice. Nakon njegovog centaršuta intervenisao je Rezai.
26. minut
Nakon prodora Golizadeha rutinski raščišćava Vitas.
20. minut
Nakon prvog kornera za Partizan pokušao je Vitas. Udarac glavom završava preko gola.
18. minut
Šarlroa je uspostavila inicijativu, posed lopte je na strani Belgijanaca.
11. minut
Sporna situacija na drugoj strani terena. U šesnaestercu je pao Asano, ali sudaja Maden odmahuje rukom.
10. minut
GOOOL! Nakon loše izvedenog kornera Morioke i očajne reakcije odbrane Partizana, na loptu naleće štoper Desole koji nakon drugog udarca savladava Stojkovića.
8. minut
Prvi pokušaj Partizana. Miljković šutira sa distance, lopta odlazi daleko pored gola.