8°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

SENZACIJA: Partizan pogađao OKVIR, Budućnost MREŽU, poraz crno-belih na premijeri u Užicu (VIDEO + FOTO)

25.06.2019. 19:50
Partizan - Budućnost
Partizan - Budućnost / Izvor: Srbija Danas
Posle rovovske borbe.

Fudbaleri Partizana poraženi su od Budućnosti u kontrolnom meču odigranom na Gradskom stadionu u Užicu rezultatom 1:0 (1:0). Partizan je imao više od igre, crno-beli su u dva navrata pogađali okvir gola, ali su Podgoričani uspeli da sačuvaju minimalnu prednost koju su stekli u 12. minutu, pogotkom Mihajla Perovića.

Savo Milošević je izveo dva različita sastava u oba poluvremena, a tok meča možete ispratiti u nastavku.

DŽIN U PARTIZANU: Centar visok 218 cm stigao u Beograd

BOMBA U STAROJ PAZOVI: U Savezu konačno pronašli PRAVO rešenje, evo ko je glavni kandidat za klupu Orlova (FOTO)

DETONACIJA U HUMSKOJ: Savo rešio VELIKI problem! Partizan POTPISAO reprezentativca Srbije!

Prvo poluvreme ekipa Budućnosti rešila je u svoju korist, a tok tog dela utakmice možete pogledati OVDE.

Trener crno-belih Savo Milošević odlučio je da promeni kompletnu postavu za drugo poluvreme, pa sastav crno-belih sada izgleda ovako:

Kljajić, Pešukić, Ostojić, Vujačić, Milosavljević, Stevanović, Zdjelar, Đerlek, Pavlović, Stanojlović, Ivanović. Kapitensku traku u nastavku nosio je junak finala Kupa Bojan Ostojić, dok je u prvom poluvremenu tim iz Humska predvodio Milan Lola Smiljanić.

Prvo uzbuđenje u drugom delu viđeno je u 57. minutu, kada je Stevanović dobro izveo slobodan udarac, ali je lopta otišla malo preko gola.

Samo dva minuta kasnije nova šansa za tim iz Humske. Slobodan Stanojlović je šutirao iz izgledne pozicije, ali van okvira gola.

U 62. minutu Partizan je još jednom pogodio okvir gola. Ivanović je iskoristio kraće dodavanje golmana Budućnosti, presekao pas i zaobišao ga, međutim iz mrtvog ugla uspeo je da pogodi samo stativu.

U drugom delu Podgoričani su se odlučili da čuvaju rezultat, zadržavaju loptu, ali i vreme konstantnim odugovlačenjem.

Povredu je doživeo Đorđe Ivanović na 20-ak minuta pre kraja susreta, ali je posle ukazane lekarske pomoći nastavio igru.

Najveću šansu u dotadašnjem toku meča Partizan je propustio preko Ivanovića u 77. minutu susreta. Filip Stevanović je ukrao loptu Podgoričanima na sredini terena, odlično odigrao u prostor za Đorđa Ivanovića koji je izbio sam pred kaznenim prostorom Budućnosti, ali se u odsudnom trenutku spetljao, pa su ga protivnički defanzivci stigli, te nije ni uspeo da uputi udarac.

Dva minuta kasnije sjajnu šansu imao je Zarubica da potvrdi trijumf Budućnosti, ali je iz peterca glavom promašio okvir gola.

Novu šansu imala je Budućnost u 83. minutu, ali je sjajan volej Bojovića odlično ukrotio Filip Kljajić.

Samo tri minuta kasnije nova prilika Bojovića, iz slične možda još povoljnije situacija, ali je Kljajić još jednom odbranio.

Filip Stevanović je slabo zahvatio loptu tri minuta pre kraja, pa je ostalo 0:1.

Slike sa meča Partizana i Budućnosti možete pogledati u galeriji.