SERIJA A: Šampionu DERBI Italije! Remzi i Dibala vratili Juve na čelo TABELE (VIDEO)

08.03.2020. 22:36
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters
Meč odigran pred sablasno praznim tribinama.

Fudbaleri Juventusa pobedili su u velikom derbiju Italije ekipu Intera rezultatom 2:0 (0:0). Pred sablasno praznim stadionom u Torinu, zbog epidemije koronavirusa, strelci za Bjankonere bili su Aron Remzi i Pablo Dibala, koji su golovima ponovo vratili šampiona na čelo tabele Serije "A".

TUŽNA VEST: Preminula legenda crveno-belih

IZBEGNUTA TRAGEDIJA: Isplivali novi DETALJI oko trovanja srpskih fudbalera! Evo u kakvom su zdravstvenom stanju!

TO BI BILO TO: Jović može da traži novi klub

Šampion je zapretio već u trećem minutu, Stara dama je tražila penal posle udarca Daglasa Košte lopta je pogodila Ešlija Janga u kaznenom prostoru gostiju, ali je sudija nije oglasio po pitanju igranja rukom.

Nedugo zatim i Matijasu de Lihtu se ukazala šansa, štoper domaćih je odlično šutirao iz blizine, posle centaršuta iz kornera, međutim, golman Handadović je bio siguran.

Narednu priliku Juventus je imao u 15. minutu, tačnije, opet se Košta našao u izglednoj poziciji, ali je čuvar mreže Neroazura još jednom izdominirao i zaustavio njegov šut.

Kristijano Ronaldo je do odmora nekoliko puta pokušao, ali bez izrazitih opasnost po Handadovića. Mnogo više pažnje, Portugalac je izazvao pre meča, kada je pri izlasku iz autobusa odglumio rukovanje sa navijačima, otpozdravljajući u prolazu.

Inter je pretio preko Martineza iz slobodnog udarca, pa je zatim pokušao i Brozović, ipak, Ščešnji nije dozvolio da Stara dama stigne do prednosti.

Trud se domaćinu isplatio u 54. minutu. Početkom drugog dela, Juve je izveo opasnu akciju po boku, posle centaršuta Matuidija lopta je u šesnaestercu došla ispred Ronalda i Remzija, Velšanin je uspeo da je zahvati i uz malu pomoć De Fraja, smesti je iza Handadovićevih leđa za vođstvo Bjankonera - 1:0.

Sve dileme oko pobednika rešio je Paulo Dibala. Napadač Juventusa je u 59. minutu kročio na teren umesto Daglasa Košte, a samo osam minuta kasnije duplirao prednost Stare dame, posle odlične asistencije strelca prvog gola Arona Remzija. Dibala je prevario čuvara u šesnaestercu i preciznim šutem poslao loptu u donji desni ugao, vrativši klub iz Torina na čelu Serije "A".

Treba istaći da je sudija Marko Gvida u finišu meča isključio rezervnog golmana Intera Danijelea Padelija, zbog dobacivanja sa klupe. Arbitar nije oprostio bujicu psovki na njegov račun, pa je Handadovićeva zamena poslata na tribine. Branilac titule sada ima 63 boda, jedan više od Lacija, a čak devet poena prednosti u odnosu na večerašnjeg rivala iz Milana.

Udineze - Fjorentina 0:0

Pogledajte kako izgleda Dezire Kordero, bivša devojka Kristijana Ronalda.

OGLASIO SE SUDIJSKI ANALITIČAR: Evo da li je Partizanu ISPRAVNO dosuđen penal protiv Nišlija (VIDEO)

NAVIJAČI ŽESTOKO ISPROZIVALI KLUB: Uzimate KRVAVI novac iz Katara!

SKANDAL: Ćerka LEGENDE šampiona DILOVALA drogu! Zbog BEŽANJA od kuće čeka je SUROVA kazna

SUPERLIGA SRBIJE: Inđija ekspresno UNIŠTILA Zmajeve! Voždovac doživeo FIJASKO za 180 sekundi!

SERIJA A: SPAL odneo bodove sa praznog Tardinija!