SERIJA A JE PONOVO TU: Milan uzbudljivim mečom krenuo u odbranu titule

13.08.2022. 21:10
FK Milan
FK Milan / Izvor: Reuters
Slavio i tim iz Bergama.

Počela je 121. sezona italijanske Serije A, a pobede u prvom kolu ostvarile su ekipe aktuelnog prvaka Milana, koji je na San Siru bio bolji od Udinezea 4:2, i Atalante, koja je u Đenovi sa 2:0 (1:0) savladala Sampdoriju.

BRUKA SE NASTAVLJA: Brentford DEMOLIRAO Mančester (VIDEO)

MITAR TRAGIČAR FULAMA: Srbin promašio penal (VIDEO)

Rosoneri brane Skudeto osvojen u sezoni 2022/203, a prvi korak ka jubilarnoj 20. titulu nacionalnog prvaka bio je prilično težak.

Poveo je Udineze već u drugom minutu preko Brazilca Rodriga Bekaoa, ali za domaćina je u 11. minutu Teo Ernandez pogodio iz penala, dok četiri minuta kasnije Ante Rebić donosi preokret Milanu. Ipak, do poluvremena Adam Masina poravnava na 2:2.

U drugom poluvremenu šampion otklanja nedoumice oko pobednika – u 46. minutu Braim Dijaz donosi novu prednost Milanu, a konačnih 4:2 za tim Stefana Piolija postavio je svojim drugim golom na meču hrvatski reprezentativac Rebić.

U narednom kolu Udineze na „Dačija areni“ u Udinama dočekuje Salernitanu, dok će Milan u Bergamu gostovati Aston Vili.