SERIJA A: Juventus i Roma slavili u derbi mečevima

15.05.2021. 22:59
FK Juventus
FK Juventus / Izvor: Reuters
Sjajan meč u Torinu.

Odigrana su dva derbija u 37. kola italijanskog prvenstva. Prvo je Juventus sa 3:2 (2:1) pobedio Inter, a Roma je savladala Lacio rezultatom 2:0 (1:0).

FA KUP - VAR ODLUČIO: Lester uzeo TROFEJ! Savladali finalistu Lige šampiona (VIDEO)

ZIDAN JE PSIHIČKI SLOMLJEN: Real mu već našao ZAMENU (FOTO)

IBRA PODELIO LOŠU VEST: Šveđanin ZAVRŠAVA karijeru?

Juventus je došao u prednost u 24. minutu utakmice i to posle kaznenog udarca sa 11 metara. Kristijano Ronaldo je uzeo stvar u svoje ruke. Penal mu je odbranio Handanović, ali je iz drugog pokušaja Portugalac pogodio bez problema za 1:0. Bio je to njegov 29. gol u sezoni.

Na drugoj strani, gol za Inter iz slične situacije, bio je penal za Inter, a Lukaku je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:1.

Do kraja poluvremena još jedan gol i to u mreži Intera, Kvadrado je opalio po lopti sa ivice šesnaesterca.

Već na startu drugog poluvremena Bentankur dobija drugi žuti karton, pa je Juventus ostao sa igračem manje do kraja utakmice. Gosti na sve načine da stignu do izjednačenja i uspeli su u tome u 85. minutu utakmice. Bio je to autogol Kjelinija nakon centaršuta sa leve strane napada Intera, loše je uklizao i lopta je završila u mreži.

Par minuta kasnije, novi penal za Juventus, Kvadrado je čekao je kontakt i dobio ga. Upravo je on sam preuzeo odgovornost i pogodio za konačnih 3:2 u derbiju Italije za Juventus.

Mnogo manje uzbuđenja je bilo u rimskom derbiju. Roma je do prednosti stigla u 42. minutu, kada je Džeko koji je obišao protivnika, vratio povratnu Mihtarijanu koji je pogodio. Konačan rezultat je postavio  Pedro sa fantastičnim udarcem van šesnaesterca za 2:0.

Do kraja beležimo i crveni karton za Aćerbija koji je zbog faula dobio drugi žuti karton. Sergej Milinković-Savić je za Lacio igrao do 85 minuta.

Tako je Juventus osgtao u borbi za Ligu šampiona, dok je Roma pobedom skoro overila plasman u novo evropsko takmičenje - Ligu konferencija Evrope.