SERIJA A: Milenković ZAUSTAVIO Iguaina, Lazović PRESUDIO Atalanti u spektakularnom meču (VIDEO)

22.12.2018. 20:14
Darko Lazović
Darko Lazović / Izvor: Profimedia
Srbi u prvom planu na Čizmi.

Posle prvog meča dana u Seriji A, u kom je Sergej Milinković-Savić golom doprineo pobedi Lacija nad Kaljarijem, odigrano je još osam utakmica. Najzanimljivija je svakako bila između Đenove i Atalante na kojoj je viđeno četiri gola, dva penala i dva crvena kartona, a Fiorentina je u velikom derbiju svaladala Milan.

OTKRIVENO: Evo koliko je novca Zvezda platila Napretku za Vulića

MALDIVI, TANGE I SNEŽANA: Borjanova supruga podiže temperaturu, a kad vidite koga je zajahala... (FOTO)

Fudbaleri Đenove su na svom terenu bili bolji od Atalanta rezultatom 3:1 u potpunom haosu na stadionu Luiđi Feraris. Posle mirnog početka utakmice Josip Iličić je imao priliku da dovede goste u vođstvo sa bele tačke, ali je golman Andrej Radu odbranio njegov šut. Kazna je stigla u šestom minutu nadoknade prvog poluvremena kada je autogolom Rafaela Toloja Đenova na odmor otišla sa minimalnom prednošću.

U desetom minutu drugog dela sudija Doveri je ponovo svirao penal za goste, a ovoga puta je loptu uzeo Duvan Zapata i bio je siguran. Darko Lazović je u 67. minutu utakmice ponovo doneo prednost svojoj ekipi, lepim pogotkom. Štoper Atalante Hoze Palomino je u 81. minutu dobio drugi žuti karton, a Kristof Pjatek je iskoristio igrača više i u 88. minutu postavio konačan rezultat. Do kraja utakmice je iz igre isključen još jedan igrač Atalante Rafael Toloj, čiji je autogol bio prvi pogodak na meču.

Fudbaleri Fiorentine su odneli tri boda sa San Sira zahvaljujući golu Federika Kjeze u 73. minutu utakmice. Nikola Milenković je odigrao svih 90 minuta u dresu Viole, na poziciji desnog beka, a Milanov napad predvođen Gonzalom Iguainom nije mogao da postigne gol. Dušan Vlahović je celu utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.