25.04.2024.
117.1627
109.3752

SERIJA A: Rezultat Veštica i Milana zanimaće sve zvezdaše! Odlučili penali i isključenje (VIDEO)

03.01.2021. 20:17
FK MIlan
FK MIlan / Izvor: Reuters
Meč 15. kola.

Fudbaleri Milana nastavili su sa pobedama u italijanskom šampionatu i u 15. kolu Serije "A" pobedili Benevento u gostima rezultatom 2:0.

TUGA U LIVERPULU: Preminuo TVORAC najpoznatije navijačke HIMNE na svetu - "You'll never walk alone"! (VIDEO)

ŠTA URADI ČOVEČE: Godina tek što je počela, a već smo dobili najbolje ODBRANJENI penal 2021! (VIDEO)

DELIJE OVO NIKADA NEĆE POGODITI: Znate li koji je igrač Zvezde proveo NAJVIŠE vremena na terenu!

Golove za protivnika Crvene zvezde u šesnaestini finala Lige Evrope, postigli su Frenk Kesi u 15. i Rafael Leo u 49. minutu.

Beneventu nije pomoglo ni što su imali igrača više u 33. minutu, pošto je Sandro Tonali napravio strašnu grešku. Vezista Rosonera je đonom naleteo na protivnika i sudija mu je pokazao put u svlačionicu.

Ni tada nije proradila magija Veštica, koje su prethodno dozvolile lideru Kalča da povede u 15. minutu, preko Frenka Kesija. Fudbaler iz Obale Slonovače je uspešno realizovao penal, koji je Alesandro Tuja napravio grubim startom u šesnaestercu.

Međutim, posle isključenja Tolija, domaćin je krenuo svim silama da napada. Ređale su se šanse, Milan se uspešno branio sa desetoricom, a onda stigao i da duplira prednost.

Tek što je počelo drugo poluvreme, neverovatnu grešku je napravio golman Beneventa Montipo, na loptu van šesnaesterca je krenuo, pa stao, a Leao ga je uhvatio na „krivoj nozi“ i velemajstorski ga lobovao za 2:0.

Ni tada nisu Veštice prestajale sa atacima. Uspele su da izbore i jedanaesterac u 61. minutu, koji je napravio Rade Krunić, ali je Kaprari sa "bele tačke" šutirao pored gola.

Do kraja meča, iako sa igračem manje, Milan je stvorio dve kolosalne prilike. Oba udarca zaustavila je stativa, najpre Čalhanogluov iz daljine, a onda Kesijev sa nekoliko metara, kada su već svi videli loptu u mreži. I pored toga, Rosoneri su sačuvali tron, na kome se šepure posle 15 odigranih kola.

Podsetimo, lider Serije "A" i sedmostruki šampion Evrope u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope gostuje Crvenoj zvezdi 18. februara (18.55), dok je revanš na San Siru sedam dana kasnije (21).

SERIJA A - 15. KOLO

Nedelja

Inter - Krotone 6:2

(Martinez 20, 57, 78, Marone 31. autogol, Lukaku 64. - Zanelato 12, Golemić 36. penal)

Roma - Sampdorija 1:0