SERIJA A: Romi poništena dva gola, Milan opet bez pobede (VIDEO)

30.12.2017. 17:38
FK Roma - FK Sasuolo
FK Roma - FK Sasuolo / Izvor: Foto: Printscreen/Twitter
Igrane utakmice 19. kola italijanskog šampionata.

Odigrane su utakmice 19. kola Serije A, a novajlija Benevento je upisao prvu pobedu u sezoni. Golom Masima Kode u 64. minutu, Benevento je savladao Kjevo, ali je i dalje na začelju tabele sa samo četiri boda. U poslednjem kolu u kalendarskoj godini bilo je i remija. Fjorentina i Milan, kao i Roma i Sasuolo su odigrali 1:1, dok u duelu Torina i Đenove nije bilo pogodaka.

Fjorentina je ugostila Rosonere koje je nedavno preuzeo Đenaro Gatuzo, ali pobeda za goste ponovo nije bilo. Povela je Viola pogotkom Đovanija Simeonea u 71. minutu, a Milan se spasio poraza pogotkom Hakana Čalhanoglua nekoliko minuta kasnije. Nikola Milenković je sve vreme bio na klupi Fjorentine. Kao što je rečeno, Roma je odigrala nerešeno i tako u velikoj meri izgubila korak za vodećim timovima Serije A. Lorenco Pelegrini je dao vodeći gol za Romu u 31. minutu, a u 78. minutu je izjednačio Simone Misiroli.

POGBA PADA U ZABORAV: Čelsi spremio SENZACIONALAN ugovor za PRVU zvezdu! Pada REKORD Premijer lige!

LJUBAVI JE KRAJ? Ronaldo zatražio od Reala da ga proda!

Treba međutim naglasiti i da su Romi poništrena dva gola, posle intervencije sudija, odnosno zbog VAR tehnologije. U strelce se nisu upisali Džeko i kasnije Florebnci, tačnije njihovi golovi su poništeni. Sve vreme za Romu igrao je Aleksandar Kolarov.

Torino i Đenova su odigrali bez golova, a na terenu nije bilo Srba. Vanja Milinković-Savić bio je na klupi Torina, a Darko Lazović među rezervama kluba iz italijanske luke. Druga ekipa iz Đenove je bila uspešnija, a tri boda Sampdoriji je doneo Kvaljarela u drugom minutu sudijske nadoknade. U utakmici Intera i Lacija nije bilo golova. Sergej Milinković-Savić je za rimski tim igrao do 83. minuta.