9°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

SERIJA A: Torino prokockao pobedu, Inter i Milan izgubili, Napoli osvojio tri boda

23.12.2017. 20:44
FK Inter
FK Inter / Izvor: Reuters
Odigrano 18. kolo italijanskog prvenstva.

Fudbaleri Napolija pobedili su Sampdoriju na "Sao Paolu" sa 3:2 u 18. kolu italijanske Serije A. Gosti su prvi poveli golom Gastona Ramiresa koji je fantastičnim slobodnim udarcem u drugom minutu meča obradovao sve navijače. Napoli poravnava u 16. minutu kada je Mertens oduzeo loptu Baretu u duelu, centrirao je u peterac, odakle je šutirao Hamšik. Vivijano mu je odbranio, ali je odbitak dočekao Alan. Drugi gol za Sampdoriju iz penala postiže Fabio Kvaljarela u 27. minutu, ali već u 33. Mertens opet odlično centrira, a Insinje pogađa u levi ugao gola Sampdorije za 2:2.

Fudbaleri Napolija su postavili konačan rezultat i to u 39. minutu kada je Mertens na pet metara asistirao Hamšiku. Do kraja je Napoli završio sa desetoricom na terenu jer je isključen Rui u 77. minutu ali se rezultat nije menjao.

Sa druge strane, viđen je drugačiji tok meča između Torina i SPAL-a. Gosti su vodili 2:0 već posle 10 minuta od prvog sudijskog zvižduka. SPAL je prvi gol primio posle samo 17 sekundi utakmice kada je Falke iskoristio odličan centaršut Molinara, a posle deset minuta Falke duplira prednost svoje ekipe. Vivijani do poluvremena smanjuje u 42. minutu iz slobodnog udarca, konačan rezultat u 69. minutu iz penala postavlja Antenuči.

U ovom kolu poražen je i Inter koji je izgubio sa 1:0 od Sasuola. Jedini gol postigao je Falčineli u 34. minutu. Inter je do kraja propustio priliku da izjednači jer je Ikardi na startu drugog poluvremena promašio penal.

Fudbaleri Milana izgubili su na domaćem terenu od Atalante. Prvi gol je viđen u 32. minutu kad je precizan bio Kristante, a drugi pogodak je viđen u drugom delu meča, pošto je Josip Iličić ušao u igru u 64. minutu, a već u 71. zatresao mrežu.

Fudbaleri Udinezea potvrdili su da podižu formu pošto su na svom terenu savladali Veronu sa 4:0 i upisali četvrtu uzastopnu pobedu u šampionatu.

Zebre su ceo posao završile još u prvom poluvremenu kada su i postigle dva gola. Najpre je u 28. minutu Antonjin Barak načeo Veronu, a prednost je duplirao Silvan Vidmer u 44. minutu.

U nastavku utakmice domaći su igrali u istom ritmu i hteli su da potuku rivala do nogu. Barak je u 66. minutu dao drugi gol na meču, a konačan rezultat postavio je Kevin Lazanja deset minuta pre kraja.

Benevento je izgubio na gostovanju od Đenove 1:0, jedini gol pao je u drugom minutu nadoknade, kada je Lapadula bio precizan iz penala.

NASTAVIO DA POMERA GRANICE: Mesi oborio još jedan rekord