12°C
25.04.2024.
117.1627
109.3752

TEŠKOM MUKOM - IZ PENALA U PRODUŽECIMA: Partizan uspeo da pobedi Sfintul u kvalifikacijama za LE (VIDEO)

17.09.2020. 18:02 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan/MN Press
Crno-beli pobedom do trećeg kola.

Beogradski Partizan obezbedio je učešće u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Crno-beli su u teškom i dosta tvrdom meču savladali moldavski Sfindul nakon produžetaka. konačnim rezultatom 0:1.

Na stadionu “Zimbru” viđena je dosta tvrda utakmica. Probijao je Partizan nekoliko puta bunker protivnika ali ono što se moglo primetiti je da je iskusni Umar Sadik vidno neraspoloženo ušao meč. Nigerijac je propustio i nekoliko stopostotnih prilika, koji ovaj meč ne bi odvelu u prdužetke.

U drugom delu igre, situacija se nije promenila, domaći tim se nije usudio da napadne gol Partizana, dok su odbranu držali čvrsto i zgusnuto.

U regularnom delu meča nije viđen nijedan pogodak ali je u 103. minutu nakon prekršaja nad Lutovcem u kazenom prostoru dosuđen jedanaesterac za Partizan. Natho je ponovo dokazao da je majstor za penale tako što je hladnokrvno zabio loptu u mrežu protivnika i ujedno postavio i konačan rezultat na ovom meču, Sfintul Partizan 0:1.

Crno-beli odlučujući meč za plasman u grupnu fazu Lige Evrope igraju protiv belgijskog kluba Šarloa.

Taj meč je na programu u četvrtak (24.09).

U našem lajvu ispod ovog teksta možete ispratiti tok meča iz Moldavije.

Srpski klubovi u kvalifikacijama za Ligu Evrope ti donose vrhunski NOVČANI BONUS

PRED SAM MEČ SA MOLDAVCIMA: Partizanu stigla poruka od FSS-a, ovo je IZNENADILO SVE GROBARE! (FOTO)

VULETIĆ ŽESTOKO ISPROZIVAO ZVEZDU: Nek' boli još jače! Haos na Tviteru

SFINTUL  -  PARTIZAN  0:1

120+3.
KRAJ! Pobeda Partizana!
117. MINUT:
Pretnja po gol Partizana! Istrati je šutirao ali dosta neprecizno. Lopta je otišla preko gola.
114. MINUT:
Besne igrači Sfintula na sudije! Partizan rutinski privodi meč kraju.
110. MINUT:
Izmena u timu Partizana! Na terenu je Šćekić!
108. MINUT:
Sjajan pokušaj Vitasa! Nakon izvedenog kornera sjajno je zahvatio loptu glavom ali je golman Sfintula dobro intervenisao.
105. MINUT:
POČEO JE DRUGI PRODUJŽETAK! Sfintul ofanzivniji, napada gol Partizana, ali uz dosta grešaka na sredini terena.
KRAJ PRVOG PRODUŽETKA
Partizan gleda ka trećem kolu kvalifikacija.
104. MINUT:
GOOOL! Sa bele tačke siguran je Natho! Partizan vodi sa 0:1!
103. MINUT:
PENAL ZA PARTIZAN! Lutovac je fauliran u kaznenom prostoru!
101. MINUT:
Bunker domaćina postaje sve jači! Partizan želi gol, Sfintul želi penale.
96. MINUT:
Partizan uspostavlja svoj ritam igre. Domaći ponovo u bunkeru.
93. MINUT:
Asano je izašao iz igre. Na terenu je Lutovac.
92. MINUT:
Ofanziva Sfintula! Otvorili su se domaći igrači koju su sada preseljeni na polovinu Partizana!
90. MINUT:
Počeo je prvi produžetak! Izmena u domaćem timu, izašao je Novicov u igri je Stepanenko.
90+3
KRAJ REGULARNOG DELA UTAKMICE! Ide se u produžetke.
90. MINUT:
Nadoknada! Igraće se još TRI minuta!
87. MINUT:
Sve smo bliži produžecima! Kako se situacija razvija, deluje da ćemo gledati još pola sata fudbala.
80. MINUT:
PREKOMBINOVAO JE MATIĆ! Preterao je Matić Dobio je sjajnu loptu, ostao usamljen, mogao da šutira, ali je prebacio loptu na desnu nogu i šutnuo daleko pored gola.
78. MINUT:
Sadik je završio utakmicu! Umesto njega na terenu je Matić.
76. MINUT:
Traje rasprava nekolicine igrača Sfintula sa klupom Partizana. Aleksandar Stanojević je besno pokazivao sudijama i tražio da mu se ne dobacuje.
75. MINUT:
Sadik van terena uz njega je lekarski tim. Nigerijac je zadobio blaži udarac u duelu sa odbranom protivnika.
73. MINUT:
Pokušaj Markovića! Još jednom po sredini gola gađa Marković, posle duplog pasa sa Nathom.
66. MINUT:
POKUŠAJ NATHA! Nakon kombinovanja Sadika i Markovića otvorio se prostor za Natha koji je sa ivice kaznenog prostora uputio udarac ka golu. Nažalost neprecizan.

64. MINUT:
Prva izmena u ekipi Partizana! Na terenu je Lazar Marković, izašao je Stevanović.
61. MINUT:
Prodisao je Sfintul! Sada i domaćin napada, uputili su jedan centaršut. Ali na sreću Partizana neprecizan.
57. MINUT:
Prva izmena Izlazi u ekipi Sfintula! Volkov izlazi, ulazi Istrati.
52. MINUT:
Odlično je driblao Suma pred kaznenim prostorom protivnika. Zatim je uputio snažan udarac ali je golman domaćina intervenisao bez većih problema.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: FK Partizan
49. MINUT:
Još jedna sjajna akcija Partizana! Sadik je napravio pas ka Sumi koji je uleteo u kazneni prostor domaćina, i na prvu uputio udarac ka golu. Nažalost neprecizno.

FK Partizan
46. MINUT:
Stevanović je odmah uputio udarac ka golu, ali lako hvata golman Sfintula.

FK Partizan
45. MINUT:
Počelo je drugo poluvreme!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA
Partizan deluje dosta bolje od domaće ekipe. Ređale su se sjajne akcija od kojih i jedna sotopostotna koju Sadik nije uspeo da realizuje. Partizan će u drugom poluvremenu morati sve to da kruniše pogotkom vrednim prolaska u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.
45+2:
Oštar faul i žuti karton za Slivku! Asano ga je pretrčao a Slivka pravi faul sa leđa za javnu opomenu.
45. MINUT:
Igraće se još 3. minuta!
42: MINUT:
Asano je bio na pet metara od gola potpuno usamljen, uhvatio je volej i poslao loptu metar pored gola.
40. MINUT:
Opet Sadik pokušava... Ali preko gola. Njegov udarac iskosa sa oko 18 metara jeste bio snažan, ali ne i dovoljno precizan.
37. MINUT:
Nigerijac je izašao je 1 na 1 sa golmanom Sfintula, Kalensa čak nije ni izašao, a Sadik je sa pet metara odlučio da gađa pravo u njega.
34. MINUT:
Žuti za Sadika! Išao je ka lopti, prvi je stigao golman Sfintula i zatim dobio udarac od Sadika po licu.
33. MINUT:
 Zamalo da povede Sfintul! Srećom pa je Stojković dobro odreagovao. Volkov je ubacio sa leve strane,   Zdjelar je zakačio loptu i poslao kao svom golu, ali brani Stojković.
31. MINUT:
Još jedan korner! Četvrti za Partizan.
23. MINUT:
Prva odbrana Stojkovića! Nezgodan udarac hvata golman Partizana.
20. MINUT:
Suma je napravio lep dribling, prosledio loptu Sadiku u kaznenom prostoru, ali napadač se ponovo "upetljao", imao previše kontakata sa loptom i očas posla su oko njega bila trojica igrača. Ništa ni od ove prilike.
17. MINUT:
Natho je sjajno pronašao Asana, koji je odložio za Sadika, a napadač Partizana je previše driblao i na kraju je izblokiran, kada je hteo da ubaci loptu na peterac.
12. MINUT:
Dobro kombinuju Suma i Sadik koji je izblokiran sa ivice šesnaesterca, odmah nakon odbijene lopte neutralisan je i udarac iz daljine Uroševića
4. MINUT:
Bila je ovo prilika za Partizan odmah na startu meča, Sadik se našao u prilici, malo je oklevao sa udarcem, a potom okružen igračima domaćih pada na zemlju. Ipak, nije tu bilo nikakvih osnova za penal, sve je čisto.
3.MINUT
PRVA ŠANSA ZA PARTIZAN - Nakon izvezdenog prvog kornera Ostojić je uputio udarac ka golu. Golman domaće ekipe bio je na mestu i uhvatio loptu.
1. MINUT
UTAKMICA JE POČELA! Partizan nastupa u prepoznatljivim belim dresovima dok domaća ekipa na sebi nosi crvene dresove sa plavim šortsevima.

FK Partizan

Rigorozne mere vladaju u kampu fudbalskog centra. Naime mere koje se preduzimaju protiv suzbijanja korona virusa su toliko rigorozne da je ekipa i na jučerasnjem treningu i danas morala da drzi distancu od dva metra svaki fudbaler bio je dužan da pokaže pasoš na kontrolnim mestima.

FK Partizan

Što se tiće večerašnjeg susreta, ako se podvuče paralela na prvo kolo Lige Evrope i utakmicu sa letonskim RFS, čini se da je Partizan u boljoj situaciji, iako je nedavno promenio trenera zbog kikseva u domaćem šampionatu. Aleksandar Stanojević je već dobro selektiranu ekipu samo “upakovao” na drugačiji način, doneo je mnogo veću dozu rada i ozbiljnosti, pre svega na treninzima, što se odmah i videlo na prvenstvenom meču sa Radom.

Hendikep po crno-bele je svakako činjenica da se stvari odvijaju previše brzo, da Stanojević nije imao dovoljno vremena da se adaptira na ekipu, niti ona na njega. Ipak, neki postulati na kojima insistira, pre svega taktička disciplina, jasni su i vidljivi, pa ne bi trebalo da bude probelma sa Moldavcima.

Sa druge strane, Sfintul se domogao drugog kola kvalifikacija tako što je posle jedanaesteraca eliminisao beloruski Šahtjor Soligorsk (0:0) i to je bio jedno od iznenađenja. U domaćem takmičenju zauzimaju treću poziciju na tabeli sa tri pobede i porazom iz četiri utakmice. Dovoljno činjenica da Partizan bude oprezan.

Sudijska trojka na meču Sfintul Georgija i Partizana dolazi iz – Estonije. Glavni arbitar je Juri Frišer (36), koji se na FIFA losti nalazi od 2016. godine i uglavnom je delegiran za mečeve mlađih selekcija, kako na klupskom, tako i na reprezentativnom nivou.

Frišeru će pomagati sunarodnici Veiko Motšik i Aron Harsling. Deleget meča je Oktavijan Goga iz Rumunije, a specijalni posmatrač Pavel Sali iz Kazahstana.

SASTAVI:

SFINTUL: Kalančea (G), Ojog, Novicov, Smimov, Svinarenko, Sanja, Plamadeala, Slivka, Močulijak, Mandričenko, Volkov

PARTIZAN: Stojković (G), Miljković, Vitas, Ostojić, Urošević, Natho, Zdjelar, Stevanović, Asano, Suma, Sadik.