ŠIROM EVROPE: Junajted eliminisao Siti u derbiju Mančestera, Inter konačno pobedio (VIDEO+FOTO)

26.10.2016. 23:20
IbraKolarov
IbraKolarov / Izvor: Reuters
"Đavoli" bolji od "građana".

Mančester junajted je minimalno pobediio gradskog rivala Mančester siti u osmini finala Liga kupa, Žoze Murinjo se na neki način osvetio Pepu Gvardioli za prvenstveni poraz, a Inter je savladao Torino Siniše Mihajlovića i tako prekinuo katastrofalnu seriju od tri vezana poraza.

Junajted je igrao u mnogo jačem sastavu od Sitija, očigledno je da je "đavolima" i Murinjo posle debakla od Čelsija bilo mnogo važno da eliminišu gradskog rivala. Bolju igru domaćina u drugom poluvremnu krunisao je Huan Mata posle odličnog dodavanja Zlatana Ibrahimovića.

Mančester siti je igrao u kombinovanom sastavu, reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov ušao je u igru u poluvremenu umesto Vensana Kompanija, a šansu su u nastavku igre dobili i Rahim Sterling i Serhio Aguero, dok je Kevin De Brujne odmarao.

Uz Siti, od Liga kupa se oprostio i Čelsi porazom 1:2 na gostovanju Vest Hemu. "Plavci" su igrali u kombinovanom sastavu, Nemanja Matić nije ulazio sa klupe, a Branislav Ivanović nije bio u konkurenciji za meč. Sautempton je i bez Dušana Tadića (nije bio ni na klupi) pobedio Sanderlend 1:0 i plasirao se u četvrtfinale.

Inter je konačno slavio, pobedio je Torino, dvostruki strelac Mauro Ikardi je verovatno (za sad) sačuvao posao treneru Franku De Buru. U redovima Torina Adem Ljajić je odigrao ceo susret, dok je Saša Lukić bio na klupi. Lacio je razbio Kaljari, a niko od Srba u sastavu tima iz Rima nije dobio priliku da zaigra. Filip Đorđević, Sergej Milinković-Savić i Dušan Basta su presedeli meč na klupi. Ni Nikola Maksimović nije zaigrao u pobedi Napolija nad Empolijem iako je za vikend postigao gol i bio uvršten u tim kola Serije A.