ŠIROM EVROPE: Real prekinuo crnu seriju, Runi za istoriju, blamaža Liverpula (VIDEO+FOTO)

21.01.2017. 18:38
Runi
Runi / Izvor: Reuters
Nekoliko iznenađenja u najjačim ligama.

Real je pobedom protiv Malage do koje stigao golovima Serhija Ramosa prekinuo seriju od dva vezana poraza, Liverpul se obrukao kod kuće porazom od Svonsija, dok je Vejn Runi rekordnim golom spasio Mančester junajted već viđenog poraza u Stouku.

E TO JE POVIŠICA: Donarumi POVEĆANA plata 62 puta!

Kraljevski klub je posle vezanih poraza od Sevilje u La ligi i Selte u Kupu kralja uspela da pobedi malagu. Serhio Ramos je oba gola, u 35. i 43. minutu, postigao posle prekida i centaršuteva Tonija Krosa. Nemac je prvo izveo korner sa desne strane, a štoper Reala glavom zatresao mrežu, da bi kod drugog pogotka i ubačene lopte iz slobodnjaka sa leve strane, Ramos odlično reagovao na "drugoj" stativi i uklizavanjem duplirao prednost lidera na tabeli. Huanpi je u drugom poluvremenu prepolovio prednost domaćih, ali nije bilo promena.

BURAN DAN U PARTIZANU: Iliev se OGLASIO i RAZJASNIO KONFUZNU situaciju! (FOTO)

LJUDINA: Fudbaler Mančester junajteda donirao više od MILION za decu (FOTO)

Liverpul je napravio džinovski korak unazad u trci za četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona. Crveni su na domaćem terenu (oporavljeni Marko Grujić nije bio ni na klupi). Svonsi je golovima Fernanda Ljorentea poveo 2:0, ali je Liverpul uspeo da se vrati u meč. Ipak, ne da nije bilo preokreta, već je Gilfi SIgurdson golom doneo Svonsiju pobedu, možda i ključnu u trci za opstanak u eliti.

Mančester junajted je bio na korak od poraza u Stouku koji je poveo posle autogola Huana Mate. Da Junajted seriju mečeva bez poraza u Premijer ligi produži na 13 utakmica pobrinuo se rezervista Vejn Runi golom iz slobodnog udarca u četvrtom minutu nadoknade. Gol Runija pogledajte OVDE

U derbiju kola Mančester siti i Totenhem su odigrali nerešeno (2:2). Do 58. minuta vodio je Siti, ali su onda, u 58. i 77. minutu "pali" golovi Dele Alija i Honeg Min Songa. Sve vreme za Siti je igrao Aleksandar Kolarov.

ČUKA PRETI VEČITIMA: Crno-beli postigli 14 golova na dve utakmice!