8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

ŠIROM EVROPE: Pobede Čelsija i Torina, asistencije Matića i Ljajića, poraz Dortmunda (VIDEO+FOTO)

26.11.2016. 19:56
MaticEriksen
MaticEriksen / Izvor: Reuters
Sporting nije iskoristio penal u Madridu.

Čelsi je uz asistenciju Nemanje Matića pobedio Totenhem i zaseo na čelu tabele Torino Siniše Mihajlovića je uz asistenciju Adema Ljajića nastavio sa odličnim rezultatima u Seriji A  pošto je kod kuće savladao Kjevo, Real je mnogo teže nego što se očekivalo kod kuće pobedio Sporting, Svonsi je u spektakulanom meču pobedio Kristal palas 5:4 iako je gubio do nadoknade, dok je Borusija iz Dortmunda novim porazom najavila da će veoma teško do plasman u Ligu šampiona ove sezone.

"Bikovi" grabe ka plasmanu na evro-scenu. Izabranici Siniše Mihajlovića su lako kod kuće pobedili Kjevo 2:1 i stigli do trećeg trijumfa u nizu, a oba gola postigao je raspoloženi Jago Falke, oba u prvom poluvremenu. Asistent za drugi gol bio je Ljajić koji je pružio još jednu odličnu partiju. Počasni gol za goste postigao je Roberto Ingleze u finišu meča. Za Kjevo je ceo meč odigrao nekadašnji reprezentativac Srbije Ivan Radovanović. Gosti su se ljutili na sudiju jer smatraju da su oštećeni za nedosuđeni penal.

Kristijano Ronaldo je sa dva gola predvodio Real ka pobedi kod kuće protiv Sportinga, ali su gosti propustili veliku priliku da odnesu bod sa stadiona Santjago Bernabeu. Najbolji igrač Reala je prvo sa penala, a zatim i iz igre doveo Real do dva gola prednosti. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1 posle gola Karmone. U 78. minutu Sporting je dobio penal, ali je najbolji strelac ekipe Duje Čop šutirao preko gola.

Real Madrid 2-1 Sporting 5' @Cristiano (p) 18' @Cristiano 35' Carmona #RMLiga #HalaMadrid

A photo posted by Real Madrid C.F. (@realmadrid) on

Čelsi je pobedio Totenhem 2:1 i vratio se na čelo Premijer lige. "Plavci" su posle šest mečeva kočano primili gol, ali su postigli dva i tako stigli do pobede. Asistent Pedru za izjednačenje na 1:1 bio je reprezentativac Srbije Nemanja Matić koji je odlično odigrao ceo meč. Branislav Ivanović je igrao za Čelsi od 81. minuta.

Mančester siti je slavio na Turf muru iako je domaćin poveo. Radost domaćim navijačima doneo je Marni odličnim udarcem u 14. minuta, kada je sa više od 20 metara šutem iz prve matirao Klaudija Brava. Uspeo je Siti da posle prekida dođe do poravnanja. Posle kornera stvorila se gužva u šesnaestercu Burnlija, a na pravom mestu našao se Serhio Aguero, postigavši deveti gol u sezoni. Nije se tu zaustavio Argentinac, koji je definitivno bio čovek odluke na ovom meču. Ponovo je posle gužve u kaznenom prostoru domaćina znao gde da se postavi, i da loptu koju mu je poslao Fernandinjo smesti iza leđa iskusnog golmana Pola Robinsona. Aleksandar Kolarov je odigrao ceo meč za "građane", ovog puta na poziciji štopera.

Liverpul je na domaćem terenu ostvario trijumf protiv Sanderlenda koji je ostao u senci težke povrede Kutinja koji će morati na dvomesečnu pauzu zbog polomljenog članka.Strelci za "redse" bili su Oridži i Milner iz penala. Marko Grujić nije bi ni na klupi Liverpula. U Velsu devet golova i neverovatan preokret u pobedi Svonsija protiv Kristal Palasa. Gosti iz Londona su u 84. minutu poveli sa 4:3, ali ih je sa dva pogotka šokirao Ljorente u nadoknadi vremena.

Ajntraht je iznenadio Borusiju iz Dortmunda i pobedom 2:1 nastavio da grabi ka plasmanu u kvalifikacije za Ligu Evrope. Junak pobede kluba iz Frankfurta bio je Mađar Sabolč Husti, strelac i asistent. Mijat Gaćinović odigrao je ceo meč za Ajntraht, a dobio je i žuti karton u poslednjim minutima utakmice.

Lester - Midlzbro 2:2

(Marez 34. penal, Slimani 90+4. penal - Negredo 13, 71)

Liverpul - Sanderlend 2:0

(Oridži 75, Milner 90+1. penal)

Svonsi - Kristal Palas 5:4

(Sigurdson 36, Fer 66, 68, Ljorente 90+1, 90+3 - Zaha 19, Tomkins 75, Kork 82. autogol, Benteke 84)

Sautempton – Everton (17.30)

TABELA: Čelsi 31, Liverpul 30, Mančester siti 30, Arsenal 25, Totenhem 24, Mančester junajted 19, Everton 19, Votford 18, VBA 17, Bornmut 15, Sautempton 14, Burnli 14, Lester 13, Stouk 13, Midlzbro 12, Kristal palas 11, Vest Hem 11, Hal 11, Svonsi 9, Sanderlend 8.

BUNDESLIGA, 12. KOLO:

Subota:

Borusija Menhengladbah - Hofenhajm 1:1

(Daud 25 - Amiri 53)

Keln - Augzburg 0:0

Hamburger - Verder 2:2

(Gregorič 3, 28 - Bartels 14, Gnabri 45)

Ingolštat - Volfzburg 1:1

(Jung 31 - Kaliđuri 78)

Ajntraht - Borusija Dortmund 2:1

(Husti 46, Seferović 79 - Obamejang 78)

Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen 2:1

(Tijago Alkantara 30, Humels 56 - Ćalhanoglu 35)

Nedelja:

Šalke - Darmštat (15.30)

Herta - Majnc (17.30)

Petak:

Frajburg - Lajpcig 1:4

(Niderlehner 15 - Keita 2, Verner 21, 35, Zabicer 79)

TABELA: Lajpcig 30, Bajern 27, Ajntraht 24, Keln 22, Hofenhajm 22, Borusija D. 21, Herta 21, Majnc 17, Bajer Leverkuzen 16, Frajburg 15, Šalke 14, Augzburg 13, Borusija M. 13, Vofzburg 10, Darmštat 8, Verder 8, Ingolštat 6, Hamburger 4.

LA LIGA, 13. KOLO:

Subota:
Malaga - Deportivo 4:3

(Mičel Santos 21. penal, 56, Sandro 40, Ontiveros 90+2 - Borhes 3. penal, 82, Andone 72)

Real Madrid - Sporting Hihon 2:1

(Kristijano Ronaldo 5. penal, 18 - Karmona 35)

Espanjol - Leganes 3:0