SJAJNA VEST ZA SVE NA MARAKANI: Zvezda za korak bliža Ligi šampiona

18.08.2020. 21:52 23:10
Srđan Spiridonović i Mirko Ivanić
Srđan Spiridonović i Mirko Ivanić / Izvor: MN Press
Senzacija.

Prvo veliko iznenađenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona naišlo je na oduševljenje kod navijača Crvne zvezde. Beloruski Dinamo Brest očitao je lekciju favorizovanoj Astani iz Kazahstana i trijumfovao sa 6:3 (4:1). To zbnači da će Crvena zvezda biti nosilac u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, naravno pod uslovom da eliminiše večeras Evropu i zatim boljeg iz duela Dinamo Tbilisi – Tirana, ali i da Lion ne postane šampion Evrope.

MERIDIANBET CUP – Isprati UŽIVO svaki meč do sada neviđenog turnira u stonom tenisu!

POHOD NA LIGU ŠAMPIONA: Crvena zvezda - Evropa! (UŽIVO)

PAO POTPIS: Partizan “doveo” novog golmana

Dinamo Brest je uhvatio goste na krivoj nozi. Domaćin je u roku od 16. do 22. minuta postigao tri gola (dva pogotka Gordejčuka, jedan Pakenina), da bi Sediko u 37. povećao na nestvarnih 4:0.

Astana je u poslednjim trenucima prvog dela igre smanjila na 4:1 preko Tomasova, Rotariju je u 53. doneo dodatnu nadu gostima, ali bilo je ipak kasno. Pogodak Dialoa u 55. minutu overio je senzaciju u Brestu. Pri kraju meča oba rivala su postigla po gol, Bejsebakov za goste (87), a Dijalo još jedan za Dinamo i konačnih 6:3.

Ekipa čiju navalu prdvodi nekadašnja Zvezdina želja Artjem Milevski igraće u drugoj rundi Lige šampiona protiv boljeg iz duela Konahs Kvaj – Sarajevo.

Meč u Belorusiji vodio je, inače, srpski sudija Novak Simović.