SKANDAL U TIRANI: Albanski navijači ISTAKLI sraman transparent kojim su VREĐALI Srbiju (VIDEO+FOTO)

13.10.2021. 07:38
albanski navijači
albanski navijači / Izvor: Profimedia
Nezapamćeni haos.

Utakmica grupe "I", u kvalifikacijama za Mondijal 2022. godine u Kataru, između Albanije i Poljske završena je posle mnogo muka, pobedom gostiju od 1:0.

MUK U SVLAČIONICI: Piksi OTKRIO šta je REKAO Rajkoviću na poluvremenu!

VLAHOVIĆ VERUJE U PLASMAN NA MONDIJAL: Da probamo da dominiramo u Portugalu

KVALIFIKACIJE ZA MUNDIJAL: Ronaldo ZGROMIO Luksemburg! Poraz takozvanog Kosova

Navijači u Tirani napravili su najblaže rečeno haos, pošto su posle vodećeg gola Poljaka u 77. minutu, brutalno gađali flašicama i raznim plastičnim predmetima gostujuće fudbalere, što je samo bio vrhunac višesatnog divljanja domaćih pristalica koji su i dugo pre starta meča pripremali "linč" za goste

Uporedo s tim, albanski huligani su istakli i pogrdni transparent protvi Srbije na kom je pisalo "FCK SRB (J**i Srbiju)", a koji verovatno ima veze sa nedavnim dešavanjima Fudbalskog saveza Srbije u slučaju Đerdana Šaćirija.

navijači Albanije
navijači Albanije / Izvor: Profimedia

Podsetimo, FSS je poslao pismo FIFA i traži dma se reprezentativac Švajcarske, poreklom Albanac, odstrani iz fudbala, zbog toga što je posle meča njegove selekcije protiv Severne Irske bio ogrnut jaknom sa obeležjem terorističke organizacije UČK.

Što se tiče samog divljanja albanskih navijača protiv Poljske, meč je bio u prekidu pola sata i rezultat se nije menjao u nastavku. Igrači su se povukli u svlačionicu, meč je bio u prekidu gotovo pola sata, ali je kasnije priveden kraju.

Albanski navijači su najpre zviždali himni Poljske, a desetak minuta pre gola gađali su Pjotra Zelinskog koji se spremao da izvede korner, pa je sudija i tada prekidao meč sve dok se nisu stekli uslovi da se izvede udarac.

Nema sumnje da posle ovakvih dešavanja FS Albanije čeka drakonska kazna od nadležnih organa UEFA.

Pogledajte kako izgleda Hiba Abuk, devojka Ašrafa Hakimija.