NIŠTA BEZ DELIJA: Crvena zvezda remizirala sa Slovanom i uz vatromet završila grupnu fazu LE

10.12.2020. 22:37 23:15
Seku Sanogo
Seku Sanogo / Izvor: Profimedia
Utakmica koja nije imala takmičarski značaj.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su meč bez golova u Liberecu sa domaćim Slovanom u utakmici 6. kola grupe L Lige Evrope. Susret koji nije imao takmičarski značaj odigran je bez pravog ritma i velikih šansi uprkos činjenici da su oba tima nastupala u gotovo najjačim sastavima.

NAJAVLJUJU BUM ZA MUNDIJAL: Katar se NAOŠTRIO za mečeve sa Orlovima!

PRELOMIO: Zidan ide iz Real Madrida

A NA KRAJU SNIMKA - DELIJE PRAVE SVOJ ŠOU NA TRIBINAMA: Vidite PRVI izlazak Zvezde na teren u Liberecu (VIDEO)

Prvo poluvreme, kao i cela utakmica protekli su u miroj igri. Ruku na srce, bilo je neopreznih startova sa obe strane, sudija Matijas Gestranijus je imao posla - finski arbitar podelio je čak šest žuti kartona. Velika borba viđena je najviše na sredini terena, a najviše posla imali su defanzivni vezni igrači koji su sprečavali svako moguće dodavanje ka napadačima.

Nekoliko puta su fudbaleri Slovana pretili Milanu Borjanu. Kanadski reprezentativac je u ponovo vadio "kestenje iz vatre", ali u znatno manjem obimu nego na prethodnim utakmicama. Najbolju šansu za Crvenu zvezdu propustio je El Fardu Ben koji je pogodio stativu u 42. minutu.

Ako je prvo poluvreme bilo siromašno, šta tek reći za drugo. Bez ideje su igrali i jedni, i drugi, kvalitet je bio na strani crveno-beli to se pre svega videlo kroz posed lopte, ali kao da se igralo rezervisano, u strahu od eventualnih povreda po hladnom vremenu na stadionu u Liberecu. Jedina stvar vredna pomena je prelepi vatromet koji su sredinom drugog poluvremena priredile popularne Delije.

Aktuelni šampion Srbije je sa drugim remijem u grupnoj fazi stigao do 11 bodova, pet manje od prvoplasiranog Hofenhajma. Slovan je takmičenje završio na trećem mestu sa 7 osvojenih bodova.

Crvena zvezda će saznati rivala u 1/16 finala na žrebu koji je zakazan za 14. decembar. Potencijalni rivali srpskog predstavnika su: Mančester, Šahtjor, Klub Briž, Ajaks, Roma, Arsenal, Glazgov Rendžers, PSV, Napoli, Viljareal, Bajer Leverkuzen, Milan, Lester, Totenhem i Dinamo Zagreb.

Liga Evrope 6. kolo

Grupa L

Hofenhajm - Gent 4:1 (2:0)

(Bejer 21, 49, Skov 26, Kramarić 64 - Fotuna 81)

Slovan Liberec - Crvena zvezda 0:0

Kako je tekao meč iz minuta u minut, možete pročitati u nastavku.

KRAJ UTAKMICE!
Slovan Liberec - Crvena zvezda 0:0!
89. minut
Fukala menja Moskeru.
88. minut
Treći udarac iz ugla za Crvenu zvezdu, a zatim usledio je i četvrti.
81. minut
Dve nove promene kod Zvezde. Pankov i Eraković menjaju Degeneka i Bena.
77. minut
Javnu opomenu zarađuje Degenek.
74. minut
Odličan pokušaj Sadileka iz slobodnog udarca, ali Borjan je na visini zadatka.
73. minut
Gobeljić je posle nekoliko minuta u igri dobio žuti karton zbog neopreznog prekršaja nad Matušekom.
70. minut
Dejan Stanković menja dva igrača. Boaći i Gobeljić su u igri, na klupu se sele Rodić i Ivanić.
67. minut
Dvostruka izmena kod domaćih. Hromada menja Berana, a Matušek Pešeka.
65. minut
Drugi udarac iz ugla za srpsku ekipu.
53. minut
Prva promena kod Zvezde, Veljko Nikolić menja Gelora Kangu.
51. minut
Beran je novi igrač koji je dobio žuti karton. Nesmotren start nad Sanogom.
49. minut
Javnu opomenu dobio je Falćineli zbog igranja rukom.
48. minut
Lepa akcija Rodića i Ivanića koji iz neposredne blizine gađa direktno u Nobloka.
47. minut
Peti udarac iz ugla za domaće.

POČELO JE DRUGO POLUVREME!
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!
42. minut
Stativa Bena! Afrikanac iz izgledne situacija, sa 10-tak metara, pogađa okvir gola Nobloka.
40. minut
Ponovo Borjan vadi kestenje iz vatre. Fantastična odbrana nakon šuta Mare sa ruba kaznenog prostora.
37. minut
Ambiciozan pokušaj Moskere iz slobodnog udarca, sa 20-tak metara iskosa je prilično neprecizan.
32. minut
Žuti karton za Jusufa Helala, neoprezan start nad Milunovićem.
25. minut
Najbolju priliku na utakmici imao je Moskera - Kolumbijac neprecizan sa nekoliko metara.
23. minut
Zapretio je Rodić šutem sa distance. Udarac levog beka završava visoko preko gola.
20. minut
Srpski predstavnik ima terensku inicijativu.
14. minut
Odličan kontranapad crveno-belih. Petrović je probao da uposli Bena, međutim, Sadilek je bio na pravom mestu.
9. minut
Lep pokušaj Ivanića sa ivice šesnaesterca, ali loptu blokira štoper gostiju.
6. minut
Slovan ima prvi korner na utakmici.
UTAKMICA JE POČELA!

Trener srpskog šampiona Dejan Stanković je pred poslednji duel u okviru grupe "L" naglasio da u njega ulazi kao da se odlučuje za prolazak dalje, iako su crveno-beli to osigurali u prethodnom kolu remijem protiv Hofenhajma na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.

Nije želeo strateg crveno-belih da kalkuliše i odlučio se da od 21 sat na teren Stadiona kraj Nise istrči možda i najjači sastav u ovom trenutku i to ponovo u 4-2-3-1 formaciji. Stanković je odlučio da ipak utakmicu počne roviti Milan Rodić, koji najverovatnije nije spreman za čitavih 90 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Borjan (G) - Gajić, Milunović, Degenek, Rodić - Sanogo, Petrović - Ben, Ivanić, Kanga - Falćineli

Strateg domćih Pavel Hoftih se odlučio za sledeći sastav:

SLOVAN LIBEREC: Noblok – Kosčelnik, Jugas, Kačaraba, Mikula - Pešek, Mara, Sadilek, Moskera - Beran, Jusuf

Pravdu na meču u Slovačkoj deliće finski arbitar Matijas Gestranijus, a pomagaće mu njegovi sunarodnici Jan Peter Aravitra i Miko Alakatre. Četvrti sudija je Anti Munuka.