7°C
25.04.2024.
117.1643
109.4482

SNEŽNE ČAROLIJE: Borjan čudesnim odbranama u 93. minutu poveo Kanadu u Katar (VIDEO)

17.11.2021. 07:33
Milan Borjan
Milan Borjan / Izvor: MN Press
Sjajna partija kapitena Crvene zvezde.

Fudbalska reprezentacija Kanade savladala je Meksiko sa 2:1 I načinila džinovski korak ka plasmanu na Svetsko prvenstvo.

POSLE MITROVOG GOLA PIKSI SE OKRENUO KA NJEMU: Znaju se 40 godina, RUŠILI su Partizan u dresovima Radničkog i Zvezde

KVALIFIKACIJE ZA SP: Holanđani slomili Norvešku, Turska ide u baraž

ZVEZDAŠ KIKSNUO, ZVEZDAŠ SPASAO STVAR: Pogledajte BRAVURU Gordića protiv Ukrajine (VIDEO)

Junak trijumfa domaćina bio je kapiten Crvene zvezde Milan Borjan.

Odlični golman odbranio je zicer “sombrerosa” u 93. minutu, pošto je u svom stilu, bukvalno sa gol linije izbacio loptu u polje. U nastavku akcije “sombrerosi” su još jeddom pokušali, ali ih je Borjan zaustavio uz pomoć saigrača.

Pogotke za Kanadu postigao je Larin u 45+2 i 52. minutu, a počasni gol za Meksiko je delo Erere u 90. minutu. Meč je inače odigran po vrlo hladnom vremenu i snegu u Edmontonu.

Kanada je prva na tabeli u KONKAKAF zoni sa 16 bodova, slede SAD sa 15, Meksiko i Panama sa 14. Isapod crte je Kostarika sa devet bodova.

Kako stoje stvari, moguće je da u Kataru gledamo duel Srbije i Milana Borjana u dresu Kanade.

Pogledajte fotke Borjanove supruge Snežane.