KRAJ NEPOBEDIVOSTI ITALIJANA: Tores odveo Špance u finale Lige nacija

06.10.2021. 22:45
Španija
Španija / Izvor: Reuters
Sjajan meč u Milanu.

Fudbaleri Španije savladali su Italiju na San Siru rezultatom 2:1 (2:0) u polufinalu Lige nacija.

SRBIN U BAJERNU: Fudbaler pred potpisom za minhenskog giganta

TROJ DINI OPLEO PO BIVŠEM TRENERU: Ivić nas je ugnjetavao, ništa nisam naučio od njega

KORONA NAJMANJI PROBLEM ZA BOSANCE: Zmajevi napadaju Kazahstan bez šest fudbalera - razlog je BIZARAN

Od starta su Španci uspostavili svoj stil igre i kontrolisali su utakmicu tokom čitavog njenog toka. Prvi gol su postigli u 17. minutu. Akciju je pokrenuo Markos Alonso, lopta je stigla na levu stranu do Ojarzabala, koji je sjajno centrirao, a loptu je desnom nogom u mrežu poslao Feran Tores.

U 36. minutu najbolju šansu za Azure je imao Insinje. Posle dodavanja Emersona, omaleni napadač je promašio ceo gol iz izgledne situacije. A onda 42. minut i trenutak odluke. Crveni karton za Bonućija. Laktom je štoper udario Buskeca i zaradio drugi žuti. Do kraja poluvremena još jedan pogodak u mreži domaćih. Ponovo su glavni akteri bili Ojarzabal i Tores. Samo je ovoga puta fudbaler Mančester sitija glavom poslao loptu iza leđa Donarume.

U drugih 45 minuta Španija je nastavila da drži loptu i kruži oko šesnaesterca Italije. Brajan Hil je imao najbolju priliku za Furiju u 79. minutu, ali je njegov udarac izblokiran. A onda 83. minut i gol za Italiju. Posle kornera za Španiju sledi kontra Azura, fenomenalni Kijeza je pobegao na sredini terena igračima Španije i onda je samo dodao loptu Pelegriniju koji je poslao loptu u praznu mrežu. Do kraja utakmice domaći tim nije uspeo da dođe do izjednačenja.

Selekcija koju sa klupe predvodi Roberto Manćini su poslednji poraz zabeležili 10. septembra 2018 od Portugalije, upravo u Ligi nacija. I ovo je prvi poraz posle 37 mečeva nepobedivosti.

Zanimljivo je da Španija u Italiji nije slavila od 1971. Aktuelni selektor Luis Enrike tada je imao nepunih godinu dana.

Španci u finalu čekaju boljeg iz duela Belgije i Francuske. Taj meč se igra sutra od 20:45.