ŠPANSKI SUPERKUP: Realu nova pobeda i trofej, Barsa nemoćna (VIDEO+FOTO)

17.08.2017. 00:48
MesiKova
MesiKova / Izvor: Reuters
Rutinski

Real je drugi put u četiri dana pobedio Barselonu, ovoga puta 2:0 i tako posle slavlja 3:1 u Barseloni ubedljivo stigao do trofeja u španskom Superkupu. Madriđanima je ovo drugi trofej u samo osam dana, pošto su prošlog utorka osvojili i UEFA Superkup. Kraljevski klub je pobedio mnogo lakše nego što se očekivalo, i to bez suspendovanog Kristijana Ronalda, dok se u igri Barselone jasno osetilo odsustvo Nejmara koji je pre dve nedelje prešao u PSŽ.

PLEJ OF LIGE ŠAMPIONA: Ludnica u Pireju, Seltik PREGAZIO Astanu (VIDEO+FOTO)

SPREMA SE REVOLUCIJA: Srbija više neće nositi crvene dresove?! Zna se i druga boja!

Utakmica nije mogla da počne bolje za Real. Već u 4. minutu, Marko Asensio je raspalio po lopti sa više od 20 metara i matirao očajno postavljenog ter Štegena. Asensiju je to bio drugi gol za Real protiv Barselone u četiri dana, pošto je u nedelju overio pobedu na stadionu Kamp Nou golom za 3:1.

PRŠTALE EMOCIJE: Marko Nikolić na povratku u Humsku otvoreno govorio o ljubavi prema Partizanu (FOTO)

NEĆE NIŠTA DA KRIJE: MIlojević OTKRIO NAČIN na koji će Zvezda igrati u Krasnodaru (FOTO)

Real je u 33. minutu imao fantastičnu šansu za 2:0, ali je Lukas Vaskez pogodio stativu posle udarca sa ivice šesnaesterca. Domaćin je ipak duplirao prednost, Benzema je u 38. minutu postigao gol posle asistencije Marsela.

NAPRAVI BAR JEDAN PENAL: Ristić 24 časa uoči meča sa Zvezdom postavio fotku sa Boaćijem! (FOTO)

PROMENE U TIMU: Đukić će protiv Videotona na teren poslati OVIH 11 igrača (FOTO)

Drugo poluvreme počelo je ofanzivom Barselone, a gosti su u 53. minutu mogli do gola, ali je Leo Mesi udarcem sa 15 metara pogodio prečku. Dva minuta kasnije šansa za Real, ali je golman Ter Štegen odbranio udarac Benzeme, iskosa sa sedam metara. Barselona je najbolju šansu da smanji na 1:2 imala u 71. minutu, ali je Luis Suarez udarcem glavom iskosa sa sedam metara pogodio stativu.

SVE JE OTKRIO: Šalimov o statusu najboljeg igrača ekipe (FOTO)

REAL - BARSELONA 2:0

STRELCI: Asensio u 4. i Benzema u 39. minutu. STADION: Santjago Bernabeu u Madridu. GLEDALACA: 70.000. SUDIJA: Hoze Sančez.

REAL: Navas, Karvahal, Varan, Ramos, Marselo, Kros (od 80. Sebaljos), Modrić, Kovačić (od 62. Kazemiro), Vaskez, Asensio (od 75. Teo Ernandez), Benzema.

BARSELONA: Ter Štegen, Pike (od 50. Semedo), Maskerano, Umtiti, Alba (od 78. Dinj), Roberto, Buskets, Rakitić, Gomeš (od 72. Delufeu), Mesi, Luis Suarez.