7°C
19.04.2024.
117.1484
109.6792

PARTIZAN SLAVIO U SUBOTICI: Stevanović SKINUO penal u zaustavnom vremenu za POBEDU

07.11.2020. 17:26
Asano i Šćekić
Asano i Šćekić / Izvor: Foto: Miroslav Todorović
Meč 14. kola

Fudbaleri Spartaka su dočekali Partizan u 14. kolu Superlige Srbije. Crno-beli su stigli oslabljeni na sever Bačke, ali uspeli su da slave sa 2:1. Junak utakmice je bio golamn crno-belih Nemanja Stevanović koji je u zaustavnom vremenu "skinuo" penal Milanu Marčiću.

Subotičani ostaju na 23 osvojena boda, sada imaju šest manje od Partizana.

DAN KADA SU GROBARI BILI U DELIRIJUMU: Niko nije moga da zamisli ŠTA će se desiti te magične večeri protiv Kvins Parka

ODLIČNE VESTI ZA PARTIZAN: Marković nema koronu, a ima i dokaz za to (FOTO)

PROMENA SITUACIJE U PARTIZANU: Oglasio se Stojković (FOTO)

Trener crno-belih Aleksandar Stanojević odlučio se nešto defanzivniji sastav jer su u timu i Saša Zdjelar i Aleksandar Šćekić i Bibras Natho. Bilo je mnogo prilika u prvom delu, ali samo je Asano uspeo da pogodi. Izgledalo je kao da je bila sumnjiva situacija, ali ispostavilo se da brzonogi Japanac nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

Bilo je još uzbudljivije u nastavku. Mogao je Partizan da prelomi meč, ali Subotičani posle greške Lazara Markovića preko njegovog imenjaka Tufegdžića stižu do poravnanja. Ipak, uspeva Aleksandar Šćekić da dovede Partizan u vođstvo i činilo se da će bez problema privesti meč kraju.

Tada Stanojević kreće da brani rezultat i to se ispostavilo kao loše. Subotičani su krenuli napred i kada je istekao regularni tok dolaze do penala. Milan Marčić je pucao u golmanovu levu stranu, ali Nemanja Stevanović ga je pročitao i doneo Partizanu sva tri boda.

Treba istaći da je i reprezentativac Mađarske Filp Holender promašio dva zicera. Bio je oba puta oči u oči sa golmanom, ali nije pogodio. Stevanović ga je spasao da ne bude tragičar.

Glavni sudija na meču bio je Nenad Minaković i čini se da je dobro vodio meč.

Dešavanja iz minuta u minut možete pratiti ovde.

KRAJ

90+1 minut
Brani Nemanja Stevanović. Pucao je Marčić. Igraće se još četiri minuta
90. minut
Penal za Spartak! Lutovac je oborio Šimuru, posle odličnog šuta Tufegdžića
87. minut
Partizan brani rezultat. Ulaze Bojan Ostojić i Ivan Obradović umesto Natha i Holendera.
83. minut
Holender pramašuje opet nemoguće. Išao je 1 na 1 i kada se očekivalo da će biti 1:3 Dujmović brani.
75. minut
Asano šutira, ali pogađa samo spoljni deo mreže
71. minut
Partizan opet vodi. 1:2! Aleksandar Šćekić posle lepe akcije i asistencije Holendera glavom donosi olakšanje crno-belima
68. minut
Natho pokušava glavom posle centaršuta Lazara Markovića. Lopta je otišla preko gola. Izraelac nije baš spretan kada puca glavom to je opet potvrdio

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Foto: Miroslav Todorović

66. minut
Šćekić glavom posle kornera puca malo iznad gola
59. minut
GOL! 1:1! Tufegdžić pogađa. Loš potez Lazara Markovića koji je pre par minuta ušao u igru. Savković mu je oduzeoloptu, pucao, a na odbitak Lazar Tufegdžić poravnava rezultat.
55. minut
Tufegdžić puca, ali izblokiran je. Samo korner za domaće
51. minut
Dujmović skida zicer Holenderu. Sa pet metara jedan na jedan nije bilo dovoljno za 2:0
48. minut
Holender umesto da uposli Stevanovića puca bezopasno iskosa sa ivice šesnaesterca
46. minut
Počelo je drugo poluvreme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut
Igraće se još 60 sekundi
40. minut
Denković lagano vara Miljkovića na nekih pet metara, ali samo korner posle šuta Bijelovića. Domaći traže penal posle udarca iz ugla, ali ništa od toga
39. minut
Zdjelar puca jako, ali visoko iznad gola
34. minut
GOL! 0:1! Asano postiže gol! Subotičani se žale na ofsajd
30. minut
Velika šansa za Partizan. Natho sa pet metara nije uspeo da postigne gol
26. minut
Tufegdžić u ofsajdu, a Denković se sudara sa stativom. I to najnezodniji mogući sudar za muškarca
24. minut
Stevanović skida zicer Denkoviću, ali bio je ofsajd
22. minut
Filip Stevanović sa 20 metara šutira. Direktno u čuvara mreže Spartaka
17. minut
Holender i Natho pokušavaju, ali bez opasnosti po domaći tim

FK Partizan

11. minut
Tekijaški glavom posle kornera iz izgledne situacije puca pored gola Nemanje Stevanovića
8. minut
Miljković puca sa nekih dvadeset pet metara na prazan gol, ali promašuje za skoro isto toliko