Srbija posle drame dobila još 4 rivala na Mondijalu, svi su se pitali da li će to biti Mesi i Sančez! Jedan je OTPAO! (VIDEO)

11.10.2017. 07:34
Lionel Mesi na meču sa Ekvadorom
Lionel Mesi na meču sa Ekvadorom / Izvor: Reuters
Završene kvalifikacije u Južnoj i Severnoj Americi.

Sve je jasno, završene su kvalifikacije za Svetsko prvenstvo na teritoriji Južne Amerike, a posle Brazila vize za Mundijal izvadili su i Urugvaj, Argentina i Kolumbija, dok će Peru igrati u interkontinentlnom baražu.

KVALIFIKACIJE ZA SP: Portugalci i Francuzi na Mondijalu, Holandija otpala, Bosna bez baraža (VIDEO)

Ovo su kvalifikacioni mečevi koji su krojili sudbinu Orlova pred žreb za SP (FOTO)

Posle Meksika i Kostarike, sa teritorije Severne i Srednje Amerike učesnik Mondijala je postala i Panama, dok će Honduras igrati u baražu. Bez plasmana na Mondijalu ostala je selekcija SAD prvi put od 1986. godine..

Pred poslednje kolo vladala je velika neizvesnost, najznačajnije pitanje bilo je da li će Argentina propustiti šampionat u Rusiji. Najbolji igrač „gaučosa“ Lionel Mesi je preuzeo stvar u svoje ruke u teškim trenucima, postigao tri gola na gostovanju Ekvadoru i praktično sam pobedio domaćina, 3:1 (2:1).

Ekvador je poveo već u prvom minutu golom Ibare, ali je Mesi do 18. minuta postavio stvari na svoje mesto i na semaforu je pisalo 2:1. As Barselone je u 62. mintu samo potvrdio trijumf svoje selekcije.

Urugvaj je savladao Boliviju sa 4:2 (2:1) zahvaljujući tandemu Edinson Kavani – Luis Suarez. Gosti su imali prednost od 24 minuta autogolom Gastona Silve, a onda su mrežu Bolivijaca tresli redom Martin Kaseres (39), Kavani (42) i Suarez (60, 76). Počasni gol za goste delo je još jednog Urugvajca, autogol je postigao i Dijego Godin.

Fudbaleri Argentine slave
Fudbaleri Argentine slave / Izvor: Reuters

Poslednja karta za Rusiju iz Južne Amerike pripala je Kolumbiji koja je remizirala u Peruu rezultatom 1:1. Kolumbijci su vodili golom Džejmsa Rodrigeza od 56. minuta, a domaćin je izjednačio 20. minuta kasnije golom Paula Gerera. Peru je ovim remijem stigao do baraža, zbog bolje gol razlike od Čilea koji je ubedljivo poražen od Brazila sa 3:0 (strelci Paulinjo, Gabrijel Žezus dva puta). Tako na Mondijalu nećemo gledati velike asove Čilea poput Aleksisa Sančeza i Artura Vidala.