STARA DAMA RAZBILA MLEKADŽIJE: Juventus savladao Parmu - Ronaldo prestigao Ibrahimovića (VIDEO)

19.12.2020. 22:54
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Profimedia
Nebeski skok Portugalca obeležio poslednji duel današnjeg programa u Seriji A.

Fudbaleri Juventusa ubedljivo su savladali Parmu na legendarnom Enio Tardiniju u utakmici 13. kola Serije A. Aktuelni šampion Italije rutinski je, na krilima Kristijana Ronalda, stigao do nova tri boda - 4:0 (2:0).

PELE ČESTITAO MESIJU: Priče poput naših, o dugoj ljubavi prema jednom klubu, sve su ređe u fudbalu

IVIĆ OTPUŠTEN: Dao je IZJAVU koju nije smeo! Poznato ko bi mogao da ga nasledi

BIO JE KANDIDAT ZA SELEKTORA SRBIJE, A SADA SE SELI U BUGARSKU: Iskusni stručnjak preuzima Ludogorec (FOTO)

"Stara dama" je pitanje pobednika rešila za 180 sekundi. Prvo je u 23. minutu precizan bio nekadašnji član "mlekadžija" Dejan Kuluševski.

U 26. na semaforu je pisalo 2:0, a strelac je bio Kristijano Ronaldo. Portugalac je još jednom pokazao svoje fantastične fizičke predispozicije i nakon impresivnog skoka savladao Luiđija Sepea.

Nastavili su "bjankoneri" da dominiraju, ali promene rezultata u prvom delu igre nije bilo.

Međutim, već u 48. minutu bilo je 3:0. Ponovo je strelac bio Ronaldo, ovaj put levom nogom. Napadač Juvea je sa nova dva gola stigao do svog 12. u sezoni i tako prestigao napadača Milana Zlatana Ibtahimovića koji je mrežu tresao 10 puta.

Na četvrti pogodak čekalo se sve do 85. minuta kada je Alvaro Morata krunisao svoju odličnu partiju. Španac je nakon što je namestio prvi i drugi pogodak i sam zatresao mrežu nemoćnog Sepea.

Juventus je novom pobedom nastavio poteru za Milanom i približio se prvoplasiranim "rosonerima" na samo bod, ali uz utakmicu više. Parmi predstoji grčevita borba za opstanak u elitnom društvu. Izabranici Fabija Liveranija nalaze se na poziciji broj 15 sa samo 12 osvojenih bodova.