ŠTOPER ILI NAPADAČ? Aleksandar Dragović igra u životnoj formi

Srbija Danas/FK Crvena zvezda
Aleksandar Dragović
Aleksandar Dragović / Izvor: MN Press
Austrijanac srpskih korena dominira u crveno-belom dresu.

Aleksandar Dragović od početka sezone beleži fantastične partije u dresu FK Crvena zvezda, a svoj treći gol ove sezone upisao je u pobedi nad novosadskom Vojvodinom (2:1), kada se odlično snašao u kaznenom prostoru i postigao pobedonosni pogodak za crveno-bele.

NOVI IZAZOV PRED ORLOVIMA: Majes objavio spisak futsalera za mečeve baraža

BIVŠI ZVEZDIN TRENER NA RADARU VELIKANA: Milojević kandidat za klupu slavnog kluba (FOTO)

Trener srpskih reprezentativaca zaražen KORONAVIRUSOM (FOTO)

Prethodni pogodak, Aleksandar Dragović je upisao u ubedljivoj pobedi protiv Kolubare u Lazarevcu (7:1).

Tada je u 8. minutu Milan Rodić odlično centrirao, a usamljeni Dragović je sa desetak metara sjajnim volej udarcem matirao golmana Kolubare i tako doveo FK Crvena zvezda u vođstvo na samom startu meča.

Pokazao je iskusni štoper ovim golom da se u kaznenom prostoru protivnika snalazi podjednako dobro i da mu ne predstavlja problem da se nađe u ulozi napadača kada je to potrebno.

Debitantski pogodak

Prvi gol u voljenom klubu, austrijski reprezentativac upisao je na gostovanju u Novom Pazaru u okviru 11. kola nacionalnog šampionata.

I na tom susretu je Dragović doveo crveno-bele u vođstvo, ovog puta u 3. minutu.

Sjajno se defanzivac snašao nakon kornera koji je izveo Kanga, i sa oko pet metara lako glavom sproveo loptu u mrežu.

Interesantan podatak jeste da je Aleksandar Dragović sva tri pogotka upisao na gostujućim utakmicama.

Najnovije vesti o FK Crvena zvezda možete pročitati OVDE.