4°C
20.04.2024.
117.1474
110.1009

SUPERLIGA: Tribine prazne, crveni za Nikolića i preokret Partizana iz penala (VIDEO+GALERIJA)

13.05.2017. 18:54
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Utakmica u Humskoj odigrana bez prisustva gledalaca.

Fudbaleri Partizana su pobedili Voždovac u utakmici 35. kola Superlige Srbije, rezultatom 2:1. Gubili su crno-beli na poluvremenu, ali su u nastavku golovima Leonarda i Uroša Đurđevića iz penala uspeli da preokrenu. Na taj način nastavili su niz utakmica bez poraza (35 mečeva), zadržali prvo mesto na tabeli, mada treba da ih brine što je šef stručnog štaba Marko Nikolić isključen u drugom poluvremenu. Zbog toga ga verovatno čeka i suspenzija. U sledećem kolu, Partizan će igrati protiv Radničkog u Nišu, dok će Voždovac ugostiti Vojvodinu. U poslednjoj rundi borbe za titulu i evropska takmičenja, Partizan će čekati Mladost, dok će Napredak ugostiti Voždovac.

CRVENI KARTON I PENAL ZA PARTIZAN: Crno-beli preokrenuli sa kreča (VIDEO)

U OVO NEĆETE VEROVATI: Ovako su Grobari REAGOVALI na gol Voždovca (VIDEO)

Inače, utakmica je odigrana bez prisustva publike, zbog suspenzije stadiona u Humskoj. Ipak, domaćin je imao podršku izvan tribina stadiona, gde se okupilo oko 4.000 navijača. Meč su pratili preko video bima.

Najzanimljiviji u prvih 20-ak minuta, bio je događaj iz 15. minuta meča. Tada je u kaznenom prostoru Voždovca oboren Lenadre Tavamba, ali sudija Dragan Čolović nije smatrao da je start Aleksandra Filipovića za nasjtrožu kaznu. Klupa crno-belih burno je reagovala, ali glavni arbitar nije promenio mišljenje (više pročitajte OVDE). I nekoliko minuta kasnije, u 19. minutu, opet je domaćin imao razloga za brigu, pošto je Dejan Georgijević postigao gol. Mada mu je u tome i pomogla ekipa crno-belih. Ispucavanje Nemanje Stevanovića prekinuli su Zmajevi i ubrzo poveli.

U nastavku meča bilo je znatno interesantnije. Prvo je mrežu golmana Voždovca Popovića pogodio Leonardo, u 47. minutu, zatim je isključen Marko Nikolić zbog prigovora, a onda je i Đurđević pogodio sa "kreča". Pogotku vodećeg strelca Partizana prethodio je najblaže rečeno glup potez Putinčanina. Ruku nije sklonio na vreme, pogodila ga je lopta, a Čolović je opravdano pokazao na belu tačku. Đurđević je bio siguran.

LISICE BEZ REMIJA: Marez dao gol iz penala, sudija ga poništio, MORATE da pogledate i zbog čega (VIDEO)

PARTIZAN - VOŽDOVAC 2:1

STRELCI: Leonardo u 47, Đurđević u 73. minutu iz penala - Georgijević u 19. minutu

STADION: Partizana (Beograd)

GLEDALACA: Bez prisustva publike

SUDIJA: Dragan Čolović

PARTIZAN: N. Stevanović, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković (od 86. Đuričković), Leonardo (od 90. Radin), Tavamba (od 68. Mihajlović), Đurđević.

VOŽDOVAC: Popović, Putinčanin, Mihajlov, Ivković, Filipović, Pavlović, Ćirković, Petrović (od 59. Sinđić), Srećković (od 71. Zec), Ješić, Georgijević (od 83. Dražić).

DOBAR POČETAK NA ČUVENOJ STAZI: Borković do boda u Monci (FOTO)